Країни G7 наблизилися до надання Україні активів РФ

В країнах Європи та США вже понад рік заморожено близько 300 млрд доларів російський суверенних активів. Зараз країни Великої сімки (G7) все ближчі до передачі цих коштів Україні.  Про це пише Financial Times.

Зазначається, що з початку повномасштабного вторгнення Росії ЄС та США не наважувались зробити рішучий крок щодо передачі цих грошей Україні, але ситуація змінюється. В першу чергу, це повʼязано із кризою фінансування українських витрат особистим коштом. 

За листопад та грудень 2023 року у США та ЄС погіршується ситуація із фінансуванням України, через позицію окремих політиків Україна не може отримати десятки мільярдів доларів, що змушує шукати альтернативні шляхи.

«Американський чиновник заявив, що Вашингтон веде активні перемовини про використання російських суверенних активів і вважає, що є короткий термін для прийняття рішення. Вони припустили, що це може бути обговорено на можливій зустрічі лідерів G7», — йдеться в статті.

Позиція ЄС більш прохолодна і направлена в першу чергу на обрізання прибутків для російських компаній.

«Все більше і більше країн вказують на активи і дивуються, чому вони все ще залишаються там», — розповів один з європейських дипломатів.

Що було раніше

США у питанні передачі конфіскованих російських активів лідирують. У лютому поточного року окружний суддя США Пол Гардефе у федеральному суді Манхеттена дозволив прокуратурі конфіскувати 5,4 млн дол. активів підсанкційного російського олігарха Костянтина Малофєєва. Це була перша ластівка.

А зараз послідували інші сигнали та більш рішучі дії.

В США розроблено законопроект, в якому запропоновано надати президенту США Джо Байдену повноваження конфіскувати російські суверенні активи, що були заморожені в країні та передати їх для допомоги у відновленні України.

“Комітет у закордонних справах Палати представників розглянув важливий законопроект — H.R. 4175, що стосується конфіскації активів РФ на користь України”, — йдеться у заяві заступника міністра юстиції України Ірини Мудрої.

За її словами, тепер проект закону має пройти затвердження Комітетом з фінансових послуг Палати представників. Після цього спікер Палати представників матиме право визначити дату, коли проект резолюції буде винесено на голосування до зали.

Згідно з законопроектом, протягом 180 днів після набрання чинності законом держсекретар США Ентоні Блінкен має надати відповідним комітетам Конгресу оцінку найбільш нагальних потреб України у відновленні, допомозі в галузі безпеки та гуманітарної допомоги.

Своєю чергою Блінкін підтвердив, що Україні вперше передадуть активи, конфісковані у російських підсанкційних олігархів. За його словами, гроші будуть направлені на підтримку українських ветеранів. Це важливий крок США у питанні передачі Україні заморожених російських активів.

Також закон забороняє передачу коштів російським організаціям, що перебувають під санкціями, доки Росія не виведе свої окупаційні війська з України та не погодиться надати компенсацію за шкоду, заподіяну неспровокованою війною.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Что происходит с круизным лайнером во время шторма

16.12.2015 - 19:20
Круизный лайнер только кажется таким огромным. По сравнению с океаном – это песчинка в пустыне. А что происходит во время сильного шторма с кораблем и пассажирами, которые в нем? Посмотрите ...

Глубоководные чудища, попадающиеся в рыболовецкие сети: фото, видео

20.12.2016
Фотографии обычного моряка из Мурманска ...