Китай надає РФ дані геопросторової розвідки, – Bloomberg

Китай посилив свою підтримку Росії, зокрема, наданням даних геопросторової розвідки. Про це у суботу, 6 квітня, повідомляє Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.

Стверджується, що Китай надав Росії супутникові знімки для військових цілей, а також мікроелектроніку і верстати для танків.

Один зі співрозмовників видання також зазначив, що підтримка Китаю охоплює і оптичні прилади, паливо для ракет і посилення космічної співпраці.

Як пише видання, Пекін намагається виглядати нейтральним щодо війни в Україні, проте він створив глибокий союз із Москвою в рамках того, що Сі Цзіньпін і Владімір Путін назвали дружбою «без кордонів» напередодні зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні. У 2023 році обсяг торгівлі між двома країнами сягнув рекордних 240 мільярдів доларів. Після відтоку західних виробників і численних санкцій сусід Росії став постачальником усього — від одягу до техніки та автомобілів. Водночас Росія збільшила експорт до Китаю таких сировинних товарів, як вугілля та нафта.

Гонконг став для Москви ключовим каналом для отримання технологій з обмеженим доступом, в тому числі мікросхем і інтегральних схем, які використовуються в озброєнні або необхідні для його створення. США і Європейський Союз внесли до списку кілька китайських фірм, які здійснюють ці передачі, але торгівля не припинилась.

Підтримка Китаєм Росії посилилася за останні місяці, повідомили люди, які говорили на умовах анонімності. США і їхні союзники намагатимуться донести свою стурбованість до Пекіна й активізувати зусилля з припинення підтримки Китаєм російської оборонної промисловості.

Нагадаємо, Китай виступає за проведення міжнародної мирної конференції по «кризі в Україні», яку свого часу визнають і Москва, і Київ. Про це 7 березня сказав міністр закордонних справ КНР Ван І.

За його словами, помилкові уявлення і прорахунки будуть накопичуватися і можуть призвести до ще більшої кризи, якщо мирні переговори не відбудуться.

«Уроки в цьому відношенні не повинні бути забуті», – резюмував очільник МЗС КНР.

Насправді, всі ці ініціативи Китаю йдуть в одному ключі із російськими забаганками. Фашистський режим Путіна теж прагне «миру» — припинення вогню з «урахуванням ситуації на землі», тобто з фіксацією за Росією захоплених українських територій. Більше того, зрозуміло, що при таких розкладах будуть неможливі репарації. Ба більше, ризик наступної війни залишиться вкрай високим.

Також Китай продовжує неприйнятну риторику щодо визначення розв’язаної Росією війни як якоїсь міфічної «української кризи». При таких підходах мирні переговори неможливі за визначенням.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео уничтожения в Сирии ЧВК Вагнера

14.02.2018 - 00:38
Уже неделю информпространство бурлит новостью об уничтожении 7-го февраля в Сирии колонны асадовцев. По многочисленным заявлениям, весьма вероятно, что на самом деле в ходе того удара была уничтожена большая группа ...

Погба на пресс-конференции убрал со стола бутылку пива, видео

16.06.2021
У звездных футболистов появилась новая ...

В Днепре россиянин с флагом Украины обозвал Путина: видео

24.08.2017
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин выложил ...

Панда пришла в восторг от снега (видео)

24.01.2016
Ай да молодцы — американцы ...