Генсек ООН відреагував на припинення Росією зернової угоди

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко шкодує про рішення Росії завершити зернову угоду.

«Я глибоко шкодую про рішення Російської Федерації припинити виконання чорноморської зернової ініціативи, включаючи вихід Російської Федерації із гарантій безпеки навігації у північно-західній частині Чорного моря. «, — сказав Гутерріш.

Генсек ООН зазначив, що з рішенням покласти край чорноморській ініціативі Російська Федерація також поклала край своїм зобов’язанням «сприяти безперешкодному експорту продовольства, соняшникової олії та добрив з контрольованих Україною портів Чорного моря», як йдеться у першому пункті меморандуму про взаєморозуміння між РФ і ООН.

При цьому Гутерріш зазначив, що «з моменту підписання меморандуму про взаєморозуміння, а також з огляду на заходи, вжиті РФ, експорт російських зернових досяг високого рівня, а ринок добрив також стабілізується в міру виходу російського експорту на повне відновлення, як заявляли Союз експортерів зерна і Російська асоціація виробників добрив. Він додав, що зазначав цю обставину також у листі до президента РФ Володимира Путіна.

Гутерріш також стверджує, що у посланні Путіну повідомляв про домовленість щодо під’єднання «дочки» «Россільгоспбанку» (РСГБ) до платіжної системи SWIFT.

«У моєму листі також йдеться, що Російська Федерація порушувала питання допуску до системи SWIFT «Россільгоспбанку» як ключовий фактор, що впливає на її вирішення. На цьому напрямі ООН нещодавно досягла  з Єврокомісією конкретного рішення щодо того, щоб дочірня структура «Россільгоспбанку» могла знову отримати доступ до SWIFT», — сказав  генсек журналістам.

У тому ж посланні, за словами генсека ООН, наголошується, що «ключовим елементом політичної життєздатності цієї пропозиції є те, що вона може бути реалізована в рамках чинних норм».

«Я глибоко розчарований тим, що мої пропозиції залишилися поза увагою», — зазначив генсек ООН і додав, що припинення зернової угоди «завдасть удару по нужденним людям» у світі.

Пшениця дорожчає після виходу РФ із зернової угоди

Світові ціни на пшеницю суттєвозросли, після того як Росія заявила про припинення дії зернової угоди. Про це повідомляє The Telegraph у понеділок, 17 липня.

Ціни на пшеницю на Чиказькій сировинній біржі сьогодні зросли одразу на 6,7% – до 6,89 долара за бушель (понад 35 л).

Зазначається, що Росія та Україна є двома провідними виробниками сільськогосподарської продукції у світі та основними гравцями на ринках пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, ріпакової олії, насіння соняшнику та соняшникової олії. Росія також домінує на ринку добрив.

Голова ЄК засудила цинічний крок Росії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн засудила припинення Росією дії зернової угоди, про що повідомила у Твіттері.

«Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу, незважаючи на зусилля ООН і Туреччини», — написала фон дер Ляєн.

Голова Єврокомісії наголосила, що ЄС працює над програмою продовольчої безпеки для найбільш незахищених верств населення світу: коридорами солідарності сільськогосподарську продукцію з України постачатимуть на світові ринки.

Ердоган планує поговорити із Путіним

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вірить, що президент Росії Владімір Путін насправді хоче продовження дії так званої «зернової угоди», та поговорить з ним про це. 

У коментарі ЗМІ перед робочою поїздкою Ердоган сказав, що Чорноморська зернова ініціатива вже увійшла в історію як великий дипломатичний успіх та дозволила перевезти понад 33 млн тонн зернових, що запобігло продовольчому дефіциту у багатьох країнах. 

«Я вірю, що Путін хоче, щоб цей гуманітарний коридор продовжував функціонувати», – сказав Ердоган.

Він додав, що планує телефонну розмову з Путіним, щоб «не чекати до серпня», коли очікується особистий візит лідера РФ у Туреччину.

Зеленський заявив, що Україна готова продовжити «зернову ініціативу» без РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова продовжити дію «зернової угоди» без Росії та направить відповідні сигнали посередникам угоди — ООН та Туреччині.

Про це президент заявив в інтерв’ю африканським журналістам, передає прессекретар глави держави Сергій Нікофоров.

«У нас були дві угоди: Україна, Туреччина, ООН; інша угода – Росія, Туреччина, ООН. Тому, коли Росія каже, що вона зупиняє, – вона зриває свої домовленості з Генсеком ООН Гуттерішем і з Президентом Ердоганом. Не з нами. У нас не було ніяких з ними домовленостей», – заявив глава держави.

Після офіційного сигналу РФ про розрив домовленостей Зеленський доручив Міністерству підготувати офіційні сигнали до Організації Об’єднаних Націй і до Туреччини.

«Для того, щоб вони мені відповіли як президенту України, що вони готові продовжувати нашу ініціативу», – пояснив Зеленський.

«Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна», – додав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео уничтожения в Сирии ЧВК Вагнера

14.02.2018 - 00:38
Уже неделю информпространство бурлит новостью об уничтожении 7-го февраля в Сирии колонны асадовцев. По многочисленным заявлениям, весьма вероятно, что на самом деле в ходе того удара была уничтожена большая группа ...