Історія земельного збагачення депутатки Вінницької міськради Давиденко

Щорічно в 78 тисяч гривень стає Вороновицькому психоневрологічному інтернату оренда земельної ділянки, яка дозволяє забезпечити власне підсобне господарство. Витрачати бюджетні кошти на користування землею вигідніше, ніж закуповувати продукти. При цьому колишнє керівництво інтернату вважало по-іншому. Установа якимось дивним чином відмовилося від «власної» землі. За підписом тодішнього голови Вінницької РДА Юрія Щетиніна ці ділянки роздали, потім вони опинилися у власності родини депутатки Вінницької міськради Ганни Давиденко та в оренді близьких Юрія Михайловича. Що цікаво, в її власності дуже багато й інших земельних ділянок, а в андеграунді побиття колеги жінки по депутатському корпусу, підбурювання людей проти будівництва вкрай необхідного місту кладовища поблизу Сабарову, намагання зірвати відкриття нової молочної кухні й багато інших сумнівних ініціатив.

Навколо виділення земельних ділянок суперечки хронічно не вщухають. При цьому часом об’єктами «дерибану» стають саме землі установ комунальної власності. Судячи з усього, жертвою цього процесу стала й установа у Вороновиці.

Почнемо з того, що Вінницька облрада рішенням №137 від 10 листопада 2006 року збільшила кількість працівників інтернату для збереження його підсобного господарства. Однак уже в серпні 2008-го тодішній директор установи Є. Цимбалюк направив до Вінницької райдержадміністрації лист з проханням вилучити з користування інтернату 49,7 га, виділених ще в 1995 році Вороновицькою селищною радою. Районна влада «пішла назустріч» побажанням керівника і за розпорядженням від 28.09. 2009 р. підписаним головою РДА надала окремим 25 громадянам право виготовити проекти землеустрою на ці землі.

Незабаром з’явився лист Є. Цимбалюка, датований 1 грудня 2009-го, в якому він просить ліквідувати підсобне господарство інтернату, і запевняє, що не заперечує проти розподілу вже як незатребуваних цих 49,7 гектарів. Отримавши такий «аргумент», вже за часів президентства Віктора Януковича, в квітні 2010 року районна влада розподіляє вищезгадані землі між 25 громадянами.

Цікаво також і інше. Згідно з даними Реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності колишні землі Вороновицького інтернату належать Віталію, Оксані і Ганні Давиденкам. Ганна Віталіївна вказала їх в декларації, яку надала в квітні 2017-го.

Також з відкритих джерел відомо, що ці колишні «інтернатські» землі передані в користування ФГ «Одарочка». Згідно порталу You control, серед засновників цього фермерського господарства з села Комарів Вінницького району значаться Юрій, Людмила і Захар Щетиніни, а також Тетяна Рихлицька.

Цими земельними ділянками депутатку міськради Ганну Давиденко «дорікали» нинішньої весною, коли її батько розраховував на отримання ще 10 соток. У підсумку Ганна Віталіївна 8 червня внесла зміни до декларації, вказавши дохід в розмірі 513 тис. грн від продажу 8 ділянок під Вороновицею площею 16 га, і ще порівняла, як пише vlasno.info, що «вся ця земля коштує сьогодні як «погана» іномарка». Цікаве порівняння і зауваження про невеличку суму, якщо продати землю, яка була отримана безкоштовно.

До речі, за висновками незалежних експертів, ділянка у 16 гектарів у Вінницькому районі має коштувати від 10 мільйонів гривень. Принаймні, такі ціни існують на ринку. Слід зауважити, що на сьогодні Г. Давиденко позиціонує себе як противниця будівництва нового кладовища у місті. Більш того, депутатку навіть вважають одним з головних підбурювачем, які поширюють свідомо неправдиву інформацію щодо загроз екології.

Тим часом, Вороновицький психоневрологічний інтернат змушений був шукати іншу ділянку і в квітні 2015 року за договором з Держземагентством у Вінницькій області орендував для ведення підсобного господарства в селі Комарів ділянку площею 91 га. Щорічна орендна плата за землю становить 78 тис. грн.

Що може зацікавити компетентні органи у випадку з колишньою землею інтернату? Комунальний заклад користувався землею з дозволу облради. А вона нібито не погоджувала «відмову» від 50 гектарів і передачу землі окремим громадянам. Скільки коштувала конкретно та земля на момент її вилучення, зараз складно оцінити, однак, згідно з даними Держгеокадастру, нормативна грошова оцінка 1 га земель сільгосппризначення в середньому по області на початок 2010 року становила 12 565,86 грн. Це означає, що вся ділянка, від якої відмовився інтернат, оцінювався на той час в 628 293 гривні. Сім років тому за такі гроші (при курсі 8 грн за долар) можна було придбати «хорошу» іномарку. Плюс всім відомо, що реально землі коштували набагато дорожче, ніж визначалося в оцінці їх вартості.

vindaily.info


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

История развития самолётов с вертикальным взлётом (видео)

26.02.2016 - 20:28
Все самолёты с возможностью вертикального взлёта и посадки – в одном видеоролике Самолёты вертикального взлёта и посадки (СВВП) начали активно разрабатываться в середине прошлого века. Толчком к этому послужило желание ...

Транспортный самолет Ан-32 выполняет фигуры высшего пилотажа (видео)

15.03.2016
Компанией «Антонов» обнародовано видео учебно-тренировочных ...

Чудеса парковки от китайских танкистов: видео

10.12.2017
YouTube-канал CGTN показал тренировку механиков-водителей ...