На Вінниччині на користь 23-х тисяч дітей стягнуто понад 75 млн. гривень аліментів

Одним з пріоритетних напрямків в діяльності Міністерства юстиції України є питання стягнення аліментів, оскільки за цим стоять долі дітей, які залишаються без матеріальної допомоги, так як батько (як правило) через своє недобросовісне та недоброчесне відношення до виконання батьківського обов’язку ухиляється від сплати аліментів.

Питання стягнення аліментів не залишено поза увагою і в Управлінні державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, яким 20 вересня 2017 року організовано та проведено загальнодоступний короткостроковий семінар-діалог на тему: «Порядок отримання коштів (аліментів) на утримання дітей. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Під час проведеного заходу начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Олександр Чорнобай повідомив, що на сьогоднішній день на виконанні в органах державної виконавчої служби області перебуває майже 25 тис. виконавчих документів зазначеної категорії, з яких по 15% — через ухилення від сплати аліментів існує заборгованість понад три місяці. При цьому завдяки вжитим державними виконавцями заходам примусового виконання за 8 місяців на користь 23 тис. дітей стягнуто понад 75 млн. грн.

Також Олександр Чорнобай зазначив, що на даний час невтішним залишається той факт, що законодавство, яке регулює процедуру примусового виконання таких рішень є недосконалим та ліберальним по відношенню до боржників, оскільки, як показує практика, з 10 поданих державним виконавцем подань про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, судами задовольняється лише одне. Також відсутні заходи впливу на боржників, у яких відсутнє майно, в тому числі зареєстровані за ними транспортні засоби, на які можливо звернути стягнення. При цьому, боржники успішно користуються автомобілями (використовують право керування), які зареєстровані на інших осіб (в більшості випадків на родичів). Враховуючи зазначене, питання внесення змін до законодавства, яке зробить відповідальність більш жорсткою, широко розглядається у Міністерстві юстиції України. Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, буде обмежуватися виїзд за кордон, а також право на водіння транспортним засобом та право відкриття рахунків для тих, хто ухиляється від сплати аліментів.

По закінченню семінару серед присутніх були поширені буклети із роз’ясненням для осіб, які пов’язані з отриманням аліментів, їхніх прав у випадку неотримання аліментів.


 
adsteroid
РэдТрэмОбменный
 

Комментарии закрыты.

Video >>

Виктор Бронюк и КП «Эковин» начинают сбор хороших б/у вещей для нуждающихся винничан

17.04.2016 - 14:43
В Виннице придумали, как массово помочь нуждающимся людям Специальный контейнер установят возле Башни КП «Эковин» совместно с благотворительным фондом Виктора Бронюка «Подільська громада» организовывают беспрецедентную акцию по сбору и бесплатной ...

Франциско Руис умер после жесткого нокаута: видео

25.11.2017
Через пять дней после нокаута ...