Хто з керівників Вінницької міліції причетний до резонансних «глухарів»

Заява генерала Русина про розкриття одного із найрезонансніших і не розкритих досі «глухарів», до якого причетні високопосадовці вінницької обласної міліції, викликала великий резонанс та обговорення.

До нас телефонували правоохоронці у відставці, інші компетентні особи і висували свої версії та гіпотези. Повідомили і про те, що одного із заступників обласного керівника вже двічі викликали для дачі свідчень, бо, мовляв, саме він «кришував» одного із вбитих, а точніше, підірваних напалмом вінницьких «авторитетів».

 Більше того, вказували і на його слід у підриві маршруток, бо, мовляв, це був маршрут, за яким стояли високопосадовці із міліції, і у них виникла суперечка за переділ впливу… Так це чи ні, сподіваємось, з’ясує слідство, бо керівники нашої міліції висловили й інші, більш приземлені припущення. Що нібито генерал хоче просто попередити одного із замів, котрий хоче судитись із ним через звільнення, щоб красиво і мовчки пішов.

Але чи це стосується саме справи Попика та маршруток, бо в ті роки відомі чотири запилені часом кримінальні справи, які досі на слуху всієї Вінниці!

23 листопада 1999-го, біля церкви на Максимовича, із автомата Калашникова був розстріляний джип і вбито водія тодішнього мера Дмитра Дворкіса. Він отримав незначні поранення і потім повідомив ЗМІ, що його від смерті врятував кулон — «Зірка Давида». Через дев’ять місяців, у серпні 2000-го, на Вишеньці, в під’їзді генеральської багатоповерхівки по Келецькій підірвали ліфт із «авторитетом» Русланом Попиком. Від вибуху загинула його вагітна дружина...

А через два роки наша тиха Вінниця взагалі перетворилась у гангстерське Палермо! Бо 26 липня 2002-го, ввечері, в самому центрі міста, по вулиці Соборній, кілер застрелив пострілом у голову відомого бізнесмена та депутата міськради Віктора Кішека – за десять кроків від порога його офісу...

А вже з вересня 2002-го року місто охопила найрезонансніша серія терактів за всю сучасну історію України, коли невідомий «бомбер» тричі (11 вересня, 6 і 20 травня) підірвав переповнені пасажирами маршрутні таксі... Тоді від саморобних бомб загинули Ганна Танасійчук і Марина Ларченко, 20 вінничан отримали опіки та стали інвалідами, а досі не знайдений терорист вимагав за спокій у Вінниці «викуп» 1 мільйон доларів готівкою... Та дивним чином не прийшов на побачення із головним маршрутником міста Валерієм Снітьком за кривавими грішми на кінцеву зупинку.

Тоді для переписки із владою злочинці вибрали сайт нашої газети, як найтиражнішої у Вінниці. До речі, коли журналісти «33-го каналу» зробили власні розслідування стосовно підірваних маршруток і висловили припущення, що це таки підриви, високопосадовці тодішньої міліції почали чинити на нас неймовірний тиск і стверджувати, що ми зумисне нагнітаємо ситуацію… А коли події набули резонансу і маршрутки запалали масово, для розслідування цих резонансних справ до Вінниці, за наказом Президента Леоніда Кучми, прибула ціла бригада генералів, в тому числі й Олексій Пукач, що нині відбуває довічне ув’язнення за вбивство Гонгадзе, та найкращі слідчі Генпрокуратури...

Але відповіді, хто це зробив, вінничани так і не отримали. Чому? Невже на цих «глухарях» пора ставити крапку? Чи тільки кому?

Нагадуємо, що тиждень тому новий начальник обласної міліції сенсаційно заявив про близьке розкриття уже в травні одного із цих 4 злочинів багаторічної давності.

– Це дуже резонансна і дуже цікава справа! Їй вже 14 років, але під термін «за строком давності» вона не підпадає, — зазначив 23 квітня генерал Віктор Русин. — Бо це убивство, яке ось-ось буде розкрито! І я впевнений, що по ньому будуть арештовані особи... Нині вони займають дуже впливові пости в правоохоронній системі!

Втім, Віктор Павлович на цій прес-конференції викинув із списку претендентів на розкриття замаху на Дмитра Дворкіса, бо Дмитро Володимирович живий... І тепер логічно, що по даті скоєння (серпень 2000-го чи рівно 14 років тому) номером «1» на встановлення виконавців, замовників та всіх подробиць є підрив «авторитета» Руслана Попика в ліфті 9-поверхівки по Келецькій, 78б!

Але яким чином причетні до цього вибуху в генеральському домі високопосадові міліціонери? Невже через халатність під час слідства? Чи Попика, який тоді по місту, кажуть, виступав «рулящим» з конфліктів у маршрутному бізнесі, тоді в 2000-му спалили «менти»? Адже саме їх обіцяє в травні арештувати нинішній головний міліціонер Вінниччини генерал Віктор Русин!

– Я не вірю, що «динозавра» 14-річної давності сьогодні можна якісно та ефективно розкрити, — вважає один із колишніх керівників обласного УМВС, який попросив не афішувати його імені.

– Сьогодні сподіватись на підняття такого пласту із кримінальної історії Вінниці — це фантастика! Точніше — фантом! Бо хто має такий фактаж і чому лише через 14 років він вирішив його «здати» міліції?..

– Я тим більше не вірю в анонсований наперед арешт колишніх міліціонерів, бо такого просто не може бути! Як ви собі уявляєте, коли вам наперед кажуть про обшук, арешт і неминучу розплату? Невже ви будете сидіти вдома на компроматі та чекати міліцію з собакою? Ви ж чи будь-хто тверезомислячий будете тікати, замітати сліди та знищувати «вещдоки»... Це ж ясно як білий день!

Тому «викид» цієї сенсації про розкриття «глухаря» в травні можна вважати більше піаром, ніж реальністю.

– А якщо справу Попика чи іншого «глухаря» тієї пори таки розкриють і когось у погонах дійсно арештують?

– Коли розкриють і арештують — тоді поговоримо про це!

Так само скептично про можливість розкриття замаху в листопаді 99-го біля озера баптистського храму сказав екс-мер Вінниці.

– Слідство за фактом гучного замаху на ваше життя «зависло»?

– Людина може підозрювати, припускати, але це не означає, що маєш право говорити про свої здогади вголос, — каже Дмитро Володимирович Дворкіс. — Мені прикро за двох дітей мого водія, якого тоді було вбито. Я по сьогоднішній день надаю цій сім'ї матеріальну допомогу, не забуваю їх, вони як частина моєї родини.

А колишній головний маршрутник Вінниці Валерій Снітько та безпосередній учасник і свідок тих подій взагалі шокував своєю відвертістю.

– Валерій Миколайович, особисто ви вірите через стільки років у розкриття справи Попика і терактів у маршрутках?

– А вони всі розкриті! Розкриті ще тоді по гарячих слідах! Тільки їх не виносили на люди, бо ж знаєте, про кого там йде мова. І я впевнений, що всі ці справи лежать в папочках у сейфах у потрібних кабінетах. Лежать і чекають свого часу, коли двох чи трьох «фігурантів» треба буде посадити, присадити чи пустити «в біга»...

– Це правда, що Руслан Попик тоді хотів «рулити» маршрутками у Вінниці та міг за це розплатитись своїм і дружини життям?

– Він намагався влізти на ринок перевезень, але йому одразу ж показали, хто він є і хто тут рулить... Тому за маршрутки його не могли так покарати! Тоді він поліз на залізничний вокзал і намагався там щось відгризти. А ще він поводив себе так круто і часом «беспредельно», що одразу стало зрозуміло — так довго він не протягне! І потім сталось те, що сталось...

– А хто тоді розбирався із Попиком офіційно?

– Їх мінімум двоє... Їх всі знають по Вінниці...

– Звідки у вас така впевненість, що «глухарі» вже давно розкриті?

– Коли після вибухів у бусиках, допитів, обшуків та вимог викупу київські слідчі їхали додому і пили «відхідну», я був там за їхнім столом. І мене, звісно, цікавило одне питання — ХТО? Тому я відкрито їх так і запитав: «Що знайшли? Кого знайшли?» А ці, без сумніву, дуже розумні хлопці із органів навіть із чаркою в руці лише посміхнулись і чітко відповіли: «Все і всіх, що треба — знайшли! Прийде час — ти все знатимеш!» Після такого потрібні ще якісь коментарі?

Крім того, редакції висловили й інші припущення колишні «опери». Вони звернули увагу на дивний збіг обставин схожості всіх вибухівок, що засвітились у цих та інших справах. Зокрема про те, що подібні вибухові пристрої була дана команда застосовувати перед виборами у 2004 році, щоб люди не йшли голосувати. Нам повідомили, що самі ж оперативники по команді «зверху» виготовляли і монтували ці вибухівки, потім, немовби по дзвінку «небайдужого» жителя, їх розміновували публічно перед журналістами, на виборчих дільницях, щоб залякати масово людей.

Далі – ще цікавіше: подібною вибухівкою підірвав свою жертву колишній співробітник підрозділу МВС, що займався дослідженнями таких пристроїв… Скоріше за все, саме він їх по команді виготовляв. Потім раптово помер, серце підвело, вже керівник цього підрозділу, забравши із собою багато таємниць… Дивним чином вибухівка – подібна чи така ж – фігурує і у вищеперерахованих справах…То, може, дійсно «глухарі» не розкриті, бо це комусь із міліцейських високопосадовців було невигідно?

Джерело: "33 канал" 

 
 
Загрузка...
 
 
Loading...
 
   
 
загрузка...

Комментарии закрыты.

Политика >>

Клых на суде в России дал хлесткую оценку визиту Савченко

klih
26.10.2016 - 16:07
Как мы уже сообщали, сегодня Верховный Суд России рассматривает жалобу защиты на приговор украинцам Николаю Карпюку и Станиславу Клыху, получившим 22,5 и 20 лет лишения свободы по обвинению в убийствах ...
teteruk-3

Тетерук рассказал, что ожидать от визита Савченко в Москву

26.10.2016
Украинское общество довольно неоднозначно расценило ...
savchenko-1

Савченко вернулась в Россию

26.10.2016
Бывшая узница российских властей вернулась ...
poroshenko1

О чем договорились Порошенко и Байден

26.10.2016
Президент Украины Петр Порошенко и ...

Экономика >>

Чем грозит увеличение минимальной зарплаты до 3200 гривен

groysman-7
26.10.2016 - 12:31
Опять палка о двух концах. Со следующего года бюджетники вздохнут с некоторым облегчением, а вот частный бизнес и прежде всего предприниматели еще больше почувствуют, как на их шеях затягивается удавка ...
nbu

У Коломойского возникла серьезная проблема

26.10.2016
Похоже, на Банковой не собираются ...
benzin

Украинские водители профинансируют создание резерва топлива

25.10.2016
Государственное агентство резерва Украины должно ...
kurs-grivni

В НБУ назвали курс доллара на следующий год

24.10.2016
Глава Нацбанка Валерия Гонтарева уверяет, ...

Авто >>

Украинские водители профинансируют создание резерва топлива

benzin
25.10.2016 - 18:27
Государственное агентство резерва Украины должно разработать и внедрить к концу этого года механизм накопления 2 млн тонн запасов нефти и нефтепродуктов до 2022 года. На данный момент рассматриваются несколько вариантов ...
voditeli-1

Женщины за рулем раздражительнее водителей-мужчин, — выяснили в Hyundai

22.10.2016
Недавнее исследование британского представительства Hyundai ...

Криминал >>

На Винничине над вором учинили самосуд, задушив его в лесу

zaderjanie
26.10.2016 - 13:30
Неподалеку от райцентра Погребище 23 октября грибник нашел в лесу труп односельчанина. Как оказалось, мужчину повесили приятели. Самосуд они учинили, постоянно уличая того в «крысятничестве». Как сообщают в отделе коммуникаций ...
dtp-velo

На Винничине полиция раскрыла «глухарь»

26.10.2016
Заметая следы аварии, водитель спрятал ...
moshennik

На Винничине жестко прижали телефонных мошенников

25.10.2016
Если ранее никого не находили, ...

Курьезы >>

Субботняя подборка анекдотов

anekdot-2
22.10.2016 - 14:45
— Как часто вы употребляете алкоголь? — Более одного раза в неделю. — А по конкретнее? — Семь. Познакомился с одной дамой с удивительным природным магнетизмом 6-го размера. С утра ...
ekstremal

Экстремал чудом остался жив после неимоверного прыжка

21.10.2016
Буквально за несколько дней видео ...
anekdot-1

Субботняя подборка анекдотов

08.10.2016
Услышано на улице. — Ты ...
azarov

Азарова в Москве сделали экспертом по украинскому языку

03.10.2016
Российские журналисты решили провести анализ ...

Полезное >>

Как отчистить старый ковер

kover-chistka
18.10.2016 - 22:33
Без химчистки и дорогого пылесоса! Ваш старый ковер «засияет» как новый! Вы затеяли генеральную уборку и столкнулись с проблемой не отмываемых пятен на ковровых покрытиях? Чтобы вы могли сэкономить на ...
koshka

Как перевоспитать агрессивную кошку

09.10.2016
Насколько сложно перевоспитать агрессивную, кусающую ...
beremennost

Топ-5 заблуждений о сексе и беременности

18.09.2016
Достаточно нескольких прикосновений во время ...

Video >>

Революционный эсминец-невидимка нового поколения Zumwalt выходит в море (видео)

18.11.2015 - 17:05
Новейший, технологически революционный эсминец ВМС США Zumwalt (DDG-1000), называемый специалистами «линкором XXI века», скоро сойдет с верфи. Это произойдет менее чем через месяц в случае, если позволят погодные условия, и ...

Погладь кота

27.10.2015
Погладь кота! Ведь он так ...

Установлен рекорд парковки задним ходом (видео)

14.11.2015
Британец Алистер Моффат установил рекорд ...