Хто з керівників Вінницької міліції причетний до резонансних «глухарів»

Заява генерала Русина про розкриття одного із найрезонансніших і не розкритих досі «глухарів», до якого причетні високопосадовці вінницької обласної міліції, викликала великий резонанс та обговорення.

До нас телефонували правоохоронці у відставці, інші компетентні особи і висували свої версії та гіпотези. Повідомили і про те, що одного із заступників обласного керівника вже двічі викликали для дачі свідчень, бо, мовляв, саме він «кришував» одного із вбитих, а точніше, підірваних напалмом вінницьких «авторитетів».

 Більше того, вказували і на його слід у підриві маршруток, бо, мовляв, це був маршрут, за яким стояли високопосадовці із міліції, і у них виникла суперечка за переділ впливу… Так це чи ні, сподіваємось, з’ясує слідство, бо керівники нашої міліції висловили й інші, більш приземлені припущення. Що нібито генерал хоче просто попередити одного із замів, котрий хоче судитись із ним через звільнення, щоб красиво і мовчки пішов.

Але чи це стосується саме справи Попика та маршруток, бо в ті роки відомі чотири запилені часом кримінальні справи, які досі на слуху всієї Вінниці!

23 листопада 1999-го, біля церкви на Максимовича, із автомата Калашникова був розстріляний джип і вбито водія тодішнього мера Дмитра Дворкіса. Він отримав незначні поранення і потім повідомив ЗМІ, що його від смерті врятував кулон — «Зірка Давида». Через дев’ять місяців, у серпні 2000-го, на Вишеньці, в під’їзді генеральської багатоповерхівки по Келецькій підірвали ліфт із «авторитетом» Русланом Попиком. Від вибуху загинула його вагітна дружина...

А через два роки наша тиха Вінниця взагалі перетворилась у гангстерське Палермо! Бо 26 липня 2002-го, ввечері, в самому центрі міста, по вулиці Соборній, кілер застрелив пострілом у голову відомого бізнесмена та депутата міськради Віктора Кішека – за десять кроків від порога його офісу...

А вже з вересня 2002-го року місто охопила найрезонансніша серія терактів за всю сучасну історію України, коли невідомий «бомбер» тричі (11 вересня, 6 і 20 травня) підірвав переповнені пасажирами маршрутні таксі... Тоді від саморобних бомб загинули Ганна Танасійчук і Марина Ларченко, 20 вінничан отримали опіки та стали інвалідами, а досі не знайдений терорист вимагав за спокій у Вінниці «викуп» 1 мільйон доларів готівкою... Та дивним чином не прийшов на побачення із головним маршрутником міста Валерієм Снітьком за кривавими грішми на кінцеву зупинку.

Тоді для переписки із владою злочинці вибрали сайт нашої газети, як найтиражнішої у Вінниці. До речі, коли журналісти «33-го каналу» зробили власні розслідування стосовно підірваних маршруток і висловили припущення, що це таки підриви, високопосадовці тодішньої міліції почали чинити на нас неймовірний тиск і стверджувати, що ми зумисне нагнітаємо ситуацію… А коли події набули резонансу і маршрутки запалали масово, для розслідування цих резонансних справ до Вінниці, за наказом Президента Леоніда Кучми, прибула ціла бригада генералів, в тому числі й Олексій Пукач, що нині відбуває довічне ув’язнення за вбивство Гонгадзе, та найкращі слідчі Генпрокуратури...

Але відповіді, хто це зробив, вінничани так і не отримали. Чому? Невже на цих «глухарях» пора ставити крапку? Чи тільки кому?

Нагадуємо, що тиждень тому новий начальник обласної міліції сенсаційно заявив про близьке розкриття уже в травні одного із цих 4 злочинів багаторічної давності.

– Це дуже резонансна і дуже цікава справа! Їй вже 14 років, але під термін «за строком давності» вона не підпадає, — зазначив 23 квітня генерал Віктор Русин. — Бо це убивство, яке ось-ось буде розкрито! І я впевнений, що по ньому будуть арештовані особи... Нині вони займають дуже впливові пости в правоохоронній системі!

Втім, Віктор Павлович на цій прес-конференції викинув із списку претендентів на розкриття замаху на Дмитра Дворкіса, бо Дмитро Володимирович живий... І тепер логічно, що по даті скоєння (серпень 2000-го чи рівно 14 років тому) номером «1» на встановлення виконавців, замовників та всіх подробиць є підрив «авторитета» Руслана Попика в ліфті 9-поверхівки по Келецькій, 78б!

Але яким чином причетні до цього вибуху в генеральському домі високопосадові міліціонери? Невже через халатність під час слідства? Чи Попика, який тоді по місту, кажуть, виступав «рулящим» з конфліктів у маршрутному бізнесі, тоді в 2000-му спалили «менти»? Адже саме їх обіцяє в травні арештувати нинішній головний міліціонер Вінниччини генерал Віктор Русин!

– Я не вірю, що «динозавра» 14-річної давності сьогодні можна якісно та ефективно розкрити, — вважає один із колишніх керівників обласного УМВС, який попросив не афішувати його імені.

– Сьогодні сподіватись на підняття такого пласту із кримінальної історії Вінниці — це фантастика! Точніше — фантом! Бо хто має такий фактаж і чому лише через 14 років він вирішив його «здати» міліції?..

– Я тим більше не вірю в анонсований наперед арешт колишніх міліціонерів, бо такого просто не може бути! Як ви собі уявляєте, коли вам наперед кажуть про обшук, арешт і неминучу розплату? Невже ви будете сидіти вдома на компроматі та чекати міліцію з собакою? Ви ж чи будь-хто тверезомислячий будете тікати, замітати сліди та знищувати «вещдоки»... Це ж ясно як білий день!

Тому «викид» цієї сенсації про розкриття «глухаря» в травні можна вважати більше піаром, ніж реальністю.

– А якщо справу Попика чи іншого «глухаря» тієї пори таки розкриють і когось у погонах дійсно арештують?

– Коли розкриють і арештують — тоді поговоримо про це!

Так само скептично про можливість розкриття замаху в листопаді 99-го біля озера баптистського храму сказав екс-мер Вінниці.

– Слідство за фактом гучного замаху на ваше життя «зависло»?

– Людина може підозрювати, припускати, але це не означає, що маєш право говорити про свої здогади вголос, — каже Дмитро Володимирович Дворкіс. — Мені прикро за двох дітей мого водія, якого тоді було вбито. Я по сьогоднішній день надаю цій сім'ї матеріальну допомогу, не забуваю їх, вони як частина моєї родини.

А колишній головний маршрутник Вінниці Валерій Снітько та безпосередній учасник і свідок тих подій взагалі шокував своєю відвертістю.

– Валерій Миколайович, особисто ви вірите через стільки років у розкриття справи Попика і терактів у маршрутках?

– А вони всі розкриті! Розкриті ще тоді по гарячих слідах! Тільки їх не виносили на люди, бо ж знаєте, про кого там йде мова. І я впевнений, що всі ці справи лежать в папочках у сейфах у потрібних кабінетах. Лежать і чекають свого часу, коли двох чи трьох «фігурантів» треба буде посадити, присадити чи пустити «в біга»...

– Це правда, що Руслан Попик тоді хотів «рулити» маршрутками у Вінниці та міг за це розплатитись своїм і дружини життям?

– Він намагався влізти на ринок перевезень, але йому одразу ж показали, хто він є і хто тут рулить... Тому за маршрутки його не могли так покарати! Тоді він поліз на залізничний вокзал і намагався там щось відгризти. А ще він поводив себе так круто і часом «беспредельно», що одразу стало зрозуміло — так довго він не протягне! І потім сталось те, що сталось...

– А хто тоді розбирався із Попиком офіційно?

– Їх мінімум двоє... Їх всі знають по Вінниці...

– Звідки у вас така впевненість, що «глухарі» вже давно розкриті?

– Коли після вибухів у бусиках, допитів, обшуків та вимог викупу київські слідчі їхали додому і пили «відхідну», я був там за їхнім столом. І мене, звісно, цікавило одне питання — ХТО? Тому я відкрито їх так і запитав: «Що знайшли? Кого знайшли?» А ці, без сумніву, дуже розумні хлопці із органів навіть із чаркою в руці лише посміхнулись і чітко відповіли: «Все і всіх, що треба — знайшли! Прийде час — ти все знатимеш!» Після такого потрібні ще якісь коментарі?

Крім того, редакції висловили й інші припущення колишні «опери». Вони звернули увагу на дивний збіг обставин схожості всіх вибухівок, що засвітились у цих та інших справах. Зокрема про те, що подібні вибухові пристрої була дана команда застосовувати перед виборами у 2004 році, щоб люди не йшли голосувати. Нам повідомили, що самі ж оперативники по команді «зверху» виготовляли і монтували ці вибухівки, потім, немовби по дзвінку «небайдужого» жителя, їх розміновували публічно перед журналістами, на виборчих дільницях, щоб залякати масово людей.

Далі – ще цікавіше: подібною вибухівкою підірвав свою жертву колишній співробітник підрозділу МВС, що займався дослідженнями таких пристроїв… Скоріше за все, саме він їх по команді виготовляв. Потім раптово помер, серце підвело, вже керівник цього підрозділу, забравши із собою багато таємниць… Дивним чином вибухівка – подібна чи така ж – фігурує і у вищеперерахованих справах…То, може, дійсно «глухарі» не розкриті, бо це комусь із міліцейських високопосадовців було невигідно?

Джерело: "33 канал" 

 
 
загрузка...
  
Загрузка...
 
загрузка...
Loading...
RTB
RedTram обменный
Loading...

Комментарии закрыты.

Политика >>

Саакашвили попал в тотальную блокаду

22.01.2017 - 16:58
Как известно, лично знакомый с новым президентом США Дональдом Трампом Михаил Саакашвили побывал в Вашингтоне на церемонии его инаугурации. При этом позже бывший губернатор Одесской области, который нынче развивает свой ...

Экономика >>

Рева рассказал о важном нюансе грядущей монетизации субсидий

19.01.2017 - 21:10
Министр соцполитики Андрей Рева в эфире телеканала 112 Украина коротко, но четко пояснил, о какой монетизации субсидий идет речь в плане договоренностей с МВФ. По словам Ревы, на данном этапе ...

В Украине подняли цены на сахар

18.01.2017
Поскольку в Украине в нынешнем ...

Названа восьмерка самых богатых людей в мире

16.01.2017
Международная благотворительная организация Oxfam подготовила доклад ...

Авто >>

С украинского рынка исчезли несколько дешевых марок авто

19.01.2017 - 12:59
В Украине прекращена продажа автомобилей ЗАЗ «Ланос». В корпорации «Укравто» отмечают, что машин этой марки пока нет в наличии. Согласно национальным рейтингам, в прошлом году как «Ланос», так и другие ...

Новые Peugeot и Citroen получат встроенные видеорегистраторы: видео

04.01.2017
Компания Garmin объявила о расширении ...

Кабмин утвердил порядок установления ввозной пошлины на легковые авто из ЕС

30.12.2016
28 декабря Кабмин одобрил предложенный Минэкономразвития ...

Криминал >>

На Винничине в течение часа задержали подозреваемого в зверском разбое

21.01.2017 - 20:30
На больничной койке оказалась 76-летняя жмеринчанка после нападения на нее грабителя. Злоумышленник выломал входную дверь в дом пенсионерки, жестоко избил ее и отобрал то, что смог найти – 300 гривен ...

На Винничине задержали «банду» малолеток

20.01.2017
В Песчанском районе местные правоохранители ...

Курьезы >>

Лучшие анекдоты недели

21.01.2017 - 13:22
Я из тех, кто достаёт мобильник из кармана, чтобы посмотреть время, потом убирает его и вспоминает, что забыл время посмотреть. Жена изменяет мужу в трёх случаях: 1. Если он плохой. ...

Лучшие анекдоты недели

14.01.2017
Дай человеку рыбу – и ...

В России из навоза слепили гигантского Петуха

03.01.2017
Если в украинских селах народные ...

Полезное >>

В Виннице власти утвердили цены на сдачу анализов

31.12.2016 - 15:27
Иммунологические исследования В мэрии Винницы приняли решение об установлении так называемых временных величин тарифов на платные услуги «Городского лечебно-диагностического центра», что по улице Киевской. Как и прежде, это коммунальное предприятие ...

20 продуктов, сжигающих жиры и регулирующих обмен веществ

25.12.2016
Как известно, чтобы выглядеть на ...

Секреты ароматов. Как благоухать духами весь день

03.12.2016
Как сделать так, чтобы ароматный ...

Video >>

Полтергейст устроил ДТП (видео)

11.12.2015 - 15:05
Необычное ДТП засняла камера видеонаблюдения на одном из городских перекрестков. Невидимая сила подбросила автомобили вверх, словно легкие спичечные коробки. Поговаривают, будто китайцы делают автомобили из папье-маше, одноразовые и ненадежные. Глядя ...

Цветы из болгарского перца для сервировки стола (видео)

02.12.2015
Полезно, вкусно и красиво Красиво ...

Перевернулась фура с водкой, — у жителей окрестных сел праздник

24.10.2015
В Саратовской области водитель грузового ...