Сенат США зробив перший крок до ухвалення закону з допомогою Україні
Сенат США підтримав рішення щодо розгляду законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню без угоди про міграційну реформу і безпеку кордону. Законопроєкт набрав потрібні 60 голосів сенаторів.
В ньому закладені 95,3 млрд. доларів, з яких 61,4 млрд. — на допомогу Україні. Фактично сенатори відкинули в бік питання щодо кордону із Мексикою. Що сумно, так це те, що з самого початку там і не було питання кордону — його республіканці підв’язали у листопаді минулого року… Тепер після трьох місяців безрезультативних спроб вирішити питання комплексно повернулися до першого варіанту…
Так ось, тепер Сенат отримав можливість розглянути законопроєкт. Коли за нього буде голосування по суті, наразі невідомо. Але експерти вважають, що лише наприкінці лютого, бо незабарам у сенаторів будуть чергові два тижні канікул.
Якщо законопроєкт підтримають (гарантій цього немає, але шанси є), він буде переданий у Конгрес. А там його доля багато в чому буде залежити від спікера Джонсона. Останній, на жаль, знаходиться під тиском Трампа…
Сьогодні Джонсон заявив, що не заперечує проти початку процесу розгляду Сенатом цього законопроєкту. Це вже плюс, бо раніше стосовно іншого документу (з домовленостями по кордону) він висловлювався одразу негативно, називаючи його мертвим.
Тобто наразі з’явилися шанси для України, але поки що до фінішу далеко…
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)