ЄC купуватиме українську зброю для ЗСУ, – Камишін

Держави-члени Євросоюзу купуватимуть озброєння для потреб ЗСУ від українських виробників коштом European Peace Facility.

Про це сказав міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін за підсумками Форуму оборонних індустрій Україна-ЄС, повідомив Мінстратегпром у вівторок, 7 травня.

Вказано, що на форумі у Брюсселі зібрались понад 400 представників урядів, оборонних підприємств Євросоюзу та України, галузевих асоціацій, ключових країн-партнерів та організацій, а також інституцій ЄС. Зокрема, були присутні представники 39 українських оборонних компаній і 103 європейських.

«В результаті переговорів сторони підтвердили можливість використання Європейського фонду миру – European Peace Facility. Держави-члени ЄС купуватимуть озброєння для Сил оборони України від українських виробників. Гроші з фонду стануть компенсацією цих витрат», – йдеться у повідомленні.

Камишін підкреслив, що EPF – ефективний інструмент, який уже успішно використовується для компенсацій європейським партнерам витрат на поставки власної зброї в Україну.

Також учасники форуму детально обговорили механізм використання прибутків від заморожених російських активів та того ж Фонду миру для фінансування української оборонної промисловості – безпосередньо або через будь-яку з держав-членів ЄС.

Під час засідання йшлося й про конкретні кроки щодо реалізації Європейської програми оборонної промисловості (EDIP).

Це дозволить Україні брати участь у всіх оборонно-промислових програмах ЄС. Утім, план все ще потребує схвалення та деталізації, – зазначив Камишін.

Нагадаємо, ще в середені квітня Україна отримала перше рішення про закупівлю української зброї для потреб ЗСУ за кошти західного партнера – Данії. Гроші надійшли через нову фандрейзингову платформу.

«Вчора (17 квітня, — ред.) Данія ухвалила рішення про новий пакет допомоги Україні. Серед іншого в пакеті закладено 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників. Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців», – напсав тоді Камишін.

За його словами, українська оборонна галузь вже настільки розвинулася, що держбюджет не може завантажити виробників замовленнями на максимальну потужність.

«Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх станків, які наявні в країні – бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту», – пояснив Камишін.

Міністр вважає, що оптимальний вихід з цієї ситуації – переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це тут.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео задержания Саакашвили

12.02.2018 - 15:37
По информации Давида Сакварелидзе, сегодня в Киеве силовики задержали Михаила Саакашвили. По его данным, это произошло в ресторане «Сулугуни» в переулке Музейном. Якобы задерживавшие бывшего президента Грузии прибыли на трех ...

В США олень протаранил шедший на взлет пассажирский самолет: видео

16.02.2017
В аэропорту американского города Шарлотт ...

На Донбассе уничтожены позиции террористов: опубликовано видео

02.02.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...

Уайлдер на кураже эффектно нокаутировал Ортиса в чемпионском бою: видео

04.03.2018
Преемник Кличко, нокаутировав кубинца Ортиса, ...