Україна почала імпортувати картоплю

В Україні стрімко зростають ціни на картоплю, що призвело до імпорту цієї продукції. Про це повідомляють аналітики  EastFruit.

З 4 січня 2024 року в Україну почали надходити великі партії картоплі з Польщі, Литви і Латвії. Йдеться про сотні тонн продукції. З урахуванням того, що минулого року картопля досить добре вродила, її нестача виглядає дивно.

«Нині оптові ціни на картоплю в Україні є найвищими за всю історію, як у гривні, так і в перерахунку на долари або євро. Фактично за рік ціни на цей товар зросли в 3,5-4 раза. При цьому буквально за останні 3 тижні оптова ціна на якісну свіжу картоплю в Україні злетіла на 40% і перевищила рівень цін у сусідніх країнах Євросоюзу, що зробило імпорт картоплі економічно доцільним», — розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак.

Аналітики зазначають: якщо Україна почала імпорт картоплі з Польщі та інших країн ЄС, бо ціни там зараз нижчі, то цілком імовірно, що найближчим часом ціни на картоплю в Польщі також підуть угору, а це призведе до необхідності збільшувати оптові ціни на продукцію і в Україні, щоб імпорт і далі мав сенс.

До речі, ось тут би вказати польським фермерам на те, що ми могли б заблокувати їх імпорт, як вони це роблять з нашою агропродукцією. Але не робимо цього…

Нагадаємо, рівно місяць тому, 11 грудня 2023, повідомлялося, що середня оптова ціна на цибулю в Україні від початку збирання пізніх сортів цибулі в серпні зросла на 40% — до 14 грн/кг. 

Минулого сезону темпи зростання цін були майже на 40% нижчими, ніж зараз. Рівень ціни під час збирання цибулі у 2022 році також був значно нижчим, ніж у 2023 році.

За словами Ярмака, на відміну від минулого сезону, коли перспективи зростання цін на цибулю не піддавалися жодним сумнівам, цього року ситуація кардинально інша. І хоча більшість учасників ринку твердо вірить у зростання цін на цибулю до весни, дуже часто саме більшість і помиляється у своїх прогнозах”, — зазначив він.

За словами Ярмака, у поточному сезоні перспективи падіння цін на цибулю до весни також не є очевидними. Причинами, які можуть перешкодити падінню цін навесні 2024 року, він вважає проблеми з якістю цибулі в ЄС, а також неможливість точної оцінки обсягів виробництва цибулі в Україні.

Разом з тим, в Україні можуть виникнути проблеми з якістю продукції, тому що в цей сектор зайшло безліч новачків без досвіду вирощування та зберігання цибулі, зокрема і з-поміж великих підприємств, які раніше вирощували зернові та олійні культури.

Експерт також не виключає можливі проблеми зі зберіганням цибулі в Україні через вирощування продукції в менш сприятливих для цієї культури регіонах, ніж до вторгнення РФ, і необхідністю досушування цибулі, яка є далеко не у всіх.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Разборки атошников с вороновицкой братвой закончились уплатой отступных: видео

25.12.2016 - 14:31
В поселке Вороновица под Винницей местная «братва» пыталась вынудить платить мзду с 21-летнего бойца Нацгвардии и его девушки, как владельцев недавно открытого кафе «Тайожник». Свои претензии они подкрепили физической расправой. Поскольку ...

В квартиру Саакашвили нагрянули силовики: видео

05.12.2017
Соратник Михаила Саакашвили Давид Сакварелидзе ...

Турчинов показал видео ракетных испытаний возле Крыма

01.12.2016
Секретарь СНБО Александр Турчинов, который ...

«Азовцы» пообещали освободить Донецк: видео

24.09.2017
Под Мариуполем бойцы полка «Азов» ...