Фінляндія планує будівництво тротилового заводу

Фінляндія спільно з союзниками по НАТО планує збудувати завод з виробництва тротилу. Про це заявив міністр оборони Фінляндії Антті Хяккянен, передає Yle.

«Нам необхідно значно збільшити виробництво вибухових речовин. Тому ми маємо серйозно розглянути роль вітчизняної промисловості у цьому питанні», — сказав Хяккянен.

Повідомляється, що через війну РФ проти України відзначається безпрецедентне зростання попиту на TNT-вибухівку (тротил) у західних країнах, що створило майже критичний дефіцит TNT-вибухівки. Єдиний завод у ЄС розташований у Польщі, але його рівень виробництва не відповідає попиту.

Тому Фінляндія донесла до своїх союзників необхідність якнайшвидшого ухвалення рішень, адже Росія налаштована на тривалу війну, і потреба у вибухових речовинах залишатиметься значною.

«Рішення необхідно ухвалювати зараз, щоб через рік або два почалося виробництво», — сказав Хяккянен.

На думку міністра оборони, у сфері виробництва боєприпасів Фінляндія має унікальні знання і вміння, тому виробництво TNT у Фінляндії цілком логічне.

Нагадаємо, у квітні президент Фінляндії Александр Стубб попередив інших лідерів країн НАТО про необхідність бути менш «войовничими» у своїй риториці проти РФ і замість цього готувати свої армії до потенційного конфлікту. 

Він заявив, що нещодавні публічні попередження про російську агресію за межами України відволікають європейські країни від того, на чому їм справді слід зосередитися: на негайній допомозі Києву та підготовці своїх збройних сил — хоча він і не вірить, що Москва нападе на країни НАТО до 2030 року.

«Мене трохи турбують ці доволі войовничі розмови про те, що Росія збирається випробувати на міцність Статтю 5, і що Європа — наступна на черзі. Думаю, нам слід до цього готуватися, але я вважаю це малоймовірним», — зазначив Стубб.

Він наголосив, що підтримка Києва найближчими місяцями має першорядне значення, оскільки російський диктатор Володимир Путін «почувається дуже впевнено» і націлився на «вікно можливостей», щоб прорвати оборону України в період до вересня.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Хоккеист-виртуоз

21.11.2015 - 14:06
Мы уже публиковали видео невероятных футбольных голов. А сейчас предлагаем посмотреть, как работает хоккеист  виртуоз. Словно в тире очередью сбивающий банки-мишени… ...

Дженнифер Лопес на 48-летие надела «голое» платье: видео

24.07.2017
Популярная американская певица Дженнифер Лопес ...

Видео с опускающейся огромной Луной стало хитом Сети

12.06.2018
Чудеса творит современная техника видеозаписи ...