У ЄС зробили заяву про обмеження на імпорт зерна з України

Єврокомісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс закликав Польщу, Угорщину й Словаччину зняти одностороннє обмеження на імпорт зерна з України, бо ЄС розробив альтернативні механізми. Останні допоможуть захистити європейських фермерів від надлишків української продукції.

Про це єврокомісар заявив під час дебатів у Комітеті агрокультури при Європейському парламенті у вівторок, 12 лютого.

За його словами, Єврокомісія вже запроваджувала захисні заходи для сусідніх з Україною країн під час імпорту переважно сировинних українських товарів, як-от зерно, кукурудза та насіння соняшнику.

Згодом Єврокомісія разом з Україною розробила механізм експортного контролю, і він уже успішно функціонує між Україною та Румунією, наголосив єврокомісар.

«Цей механізм не працює, наприклад, із Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать як виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, так і вашим зобов’язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ», — зазначив Домбровскіс.

Єврокомісія запропонувала запровадити автономні торговельні заходи для країн, які стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту. Мова про «чутливі продукти»: яйця, цукор і соняшникову олію, для яких Єврокомісія запропонувала встановити граничну максимальну квоту, яка є усередненими даними імпорту за 2022−2023 рр.

Домбровскіс також нагадав, що дія «коридорів солідарності» залишається актуальною, попри відновлення Україною експорту Чорним морем, оскільки він все ще не досяг довоєнних показників.

Але поки що не схоже, що Польща має намір виконати вимоги ЄС.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив від імені фермерів вибачення за висипане з вантажівок українське зерно. Водночас польський чиновник заявив, що фермерів нібито «можна зрозуміти», а «реакція України була надмірною». Про це повідомляє мінсільгосп Польщі.

Міністр також заявив, що хоче домогтися від України обмежень на постачання сільськогосподарської продукції. Він додав, що його міністерство веде технічні переговори з Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«Хочемо визначити умови торговельного обміну, які обмежували б приплив товарів, що порушують стабільність агропродовольчих ринків», — запевняє Секерський.

Однак він защначив, що «це неправильна форма протесту, але її часто використовують фермери різних країн».

«Фермери не стримали своїх емоцій, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. На початку весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їхнього розпачу», — переконує представник польського уряду.

За його словами, представники української влади буцімто також не утрималися.

«Форми заяв заступника міністра економіки, а раніше мера Львова були надто різкими. Інші українські політики також були надто емоційними у подачі інформації», — вважає Секерський.

Як відомо, 9 лютого польські фермери розпочали новий загальнонаціональний страйк. Він триватиме до 10 березня. Напередодні було заблоковано п’ять пунктів пропуску.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Отлетевшее у впереди идущего грузовика колесо чудом пролетело мимо (видео)

24.04.2016 - 14:29
Водитель, в машине которого был установлен, снявший происшедшее видеорегистратор, что называется, родился в рубашке. У грузовика, который ехал впереди, отвалилась то ли запаска, то ли плохо прикрученное колесо, не суть ...

Бойцы ОС запустили танцевальный флешмоб: видео

24.02.2019
Наши  боевые потери за двадцать ...

«Шахтер» перед матчем с «Ромой» разгромил «Черноморец». Видео голов

16.02.2018
Донецкий «Шахтер» подтверил свой статус ...