Як працюють датчики руху?

Датчики руху використовуються для виявлення сторонніх пересувань. В основі роботи пристроїв ㅡ сучасні хвильові технології: інфрачервоне чи мікрохвильове випромінювання або ультразвук. 

Пристрій відправляє сигнал і якщо він повертається зміненим (при наявності стороннього руху), можна говорити про появу якогось стороннього об’єкта. Це активує систему безпеки, освітлення або автоматичних дверей. 

У цій статті розглянемо, які бувають датчики руху, їхні особливості та переваги, а також сфери застосування. 

Джерело: res.ua

Які існують типи систем, чим вони відрізняються?

Найчастіше у побуті використовується декілька типів датчиків руху:

  • Інфрачервоні (ІЧ). Сенсор працює за заданим периметром та фіксує зміни в температурі, яку випромінюють різні об’єкти. Оптика всередині пристроїв здатна уловити ІЧ промені. При появі руху відбуваються зміни в рівні тепла, після чого прилад посилає сигнал.
  • Ультразвукові (УЗ). Принцип їхньої роботи схожий з ехолокатором: вимірюється час з моменту посилання акустичного сигналу до його повернення від об’єкта. Якщо час змінився, датчик спрацьовує.
  • Радіо або мікрохвилі (СВЧ). Сенсор безперервно випромінює високочастотні хвилі, які фіксуються після відбивання. Якщо в межах дії датчика проходить людина, сигнал переривається і спрацьовує датчик.
  • Комбіновані. Пристрої можуть складатись з двох або трьох різних сенсорів, наприклад, інфрачервоний і ультразвуковий. Це дозволяє підвищити точність та чутливість датчика.

Різні типи систем мають свої переваги та особливості, кожен із них краще підходить до конкретних задач.

Як відрізнити датчик руху від камери?

Головна відмінність датчиків від камер полягає у відсутності зображення. Сенсори фіксують зміни у мікрохвилях, ультразвуці або інфрачервоному випромінюванні, а камери — візуальну картинку.

Для обробки зображення необхідно більше обчислювальних ресурсів, тоді як значно простіша конструкція датчиків потребує меншої потужності для роботи.

Обидва прилади відрізняються за розміром та зовнішнім виглядом. Сенсори зазвичай дуже компактні та прості та не мають об’єктивів чи лінз. Вони застосовуються у різних сферах: системах безпеки, автоматичному включенні/відключенні світла, відкривання воріт, шлагбаумів, для увімкнення відеозапису і т.д.

Сьогодні досить багато моделей відеокамер можна знайти з вмонтованими датчиками руху. Вони оснащені функцією увімкнення запису після спрацювання сенсорів.

Що являє собою датчик руху та як він функціонує?

Джерело: res.ua

Датчик руху — це електронний пристрій, який фіксує появу об’єкта у навколишньому середовищі завдяки використанню інфрачервоного випромінювання, мікрохвиль чи ультразвуку. На онові даних сенсора про зміни, сигнал може запускати певні процеси налаштовані користувачами, наприклад, увімкнути світло, активувати систему безпеки і т.п.

В цілому, подібні прилади використовуються для автоматизації систем безпеки, енергоефективності та комфорту в будинках або офісах. Принцип дії датчика полягає в аналізі наявності змін відправленого сигналу (ІЧ, УЗ чи СВЧ) з моменту посилання й до його отримання. Сенсор спрацьовує, коли уловлює у просторі об’єкт, який змінює своє місце розташування та має певну температуру і вагу.

Як працюють сучасні датчики руху?

Сучасні сенсори, які використовуються для виявлення будь-якого переміщення об’єктів бувають двох видів: 

  • Активні — сюди відносять датчики УЗ та СВЧ. Обидва типи сенсорів працюють на основі аналізу даних відбитих хвиль, які при зіткненні з рухливим об’єктом повертаються зміненими. Датчики УЗ генерують сигнал при зміні частоти ультразвукового випромінювання, а СВЧ — при зміні частоти або довжини радіохвиль.
  • Пасивні — це інфрачервоні детектори, які вважаються найбільш поширеним варіантом. Коли людина або тварина переміщується у зоні дії датчика, їхнє тепло уловлює лінза Френеля. Прилад здатний розрізняти нерухоме ІЧ випромінювання від рухомого теплого об’єкта. При фіксації послідовних змін, PIR-елемент генерує сигнал на замикання або розмикання реле.  

Джерело: res.ua

Особливості різних датчиків:

Інфрачервоні:

  • Покриття — 10-15 м.
  • Виявлення об’єктів під кутом 120°. 
  • Реагують на тепло: сонячні промені, радіатори опалення, теплу підлогу.
  • Оптимальна робота — до +35°С.
  • Технологія безпечна для оточуючих.
  • Система не спрацьовує крізь різноманітні перешкоди, наприклад, стіни.

Ультразвукові:

  • Покриття — 10-15 м.
  • Виявлення — під кутом 60°.
  • Відсутня реакція на коливання температур або сонячне випромінювання.
  • Можуть не спрацювати при надто повільному пересуванні об’єкта.
  • Здатні уловити рух навіть через перешкоди.
  • УЗ випромінювання відчувають тварини.

Мікрохвильові:

  • Покриття — до декількох сотень метрів.
  • Виявлення — під кутом 90-360°.
  • Сприймають пересування об’єктів через перешкоди.
  • Можуть не спрацювати при великій кількості перешкод.
  • Тип випромінювання може бути шкідливим для тварин та людей.
  • При щільному розміщенні приладів з однаковою частотою хвиль вони можуть створювати один для одного перешкоди.

Основні принципи та класифікація датчиків руху

Джерело: res.ua

Асортимент детекторів руху вражає різноманітністю приладів та способом роботи. Всі вони функціонують на виявленні змін у навколишньому середовищі, що відбуваються при русі об’єктів. Ця різноманітність дозволяє вибрати оптимальний пристрій для конкретної задачі.

Детектори руху поділяються за декількома класифікаціями:

  1. За типом використовуваної технології: інфрачервоні, ультразвукові, мікрохвильові.
  2. За методом роботи: пасивні та активні. 
  3. За місцем використання: внутрішні або зовнішні.
  4. За областю застосування: системи безпеки, енергоефективність, автоматизація будинків, відеоспостереження і т. д.

Для розв’язання конкретних задач з використанням датчиків руху, варто обирати якісне обладнання на Res.ua, де представлені лише найкращі товари з гарантією.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Россиянка из «Айдара» облила Ляшко помидорным соком: видео

08.12.2016 - 16:56
Россиянка Юлия Толопа, которая фактически с первых месяцев войны пошла воевать на стороне Украины в составе добровольческого батальона «Айдар», сегодня в стенах Верховной Рады облила рубашку лидера РПЛ Олега Ляшко ...

Разгрузка арбузов профессионалом

05.12.2015
Видеосюжет рассказывает о том, как ...

Няш-мяш Поклонская сыграла и спела Мурку: видео

12.03.2017
Бывший так называемый прокурор Крыма, ...

Как выкрутить шуруп со слизанным шлицем

08.12.2015
Каждый в жизни сталкивался с ...