У Джонсона вимагають негайно поставити на голосування пакет із допомогою Україні
Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер впевнений, що Палата представників США підтримає законопроєкт, який передбачає 60 мільярдів доларів для України.
Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на слова лідера більшості в Сенаті США Чака Шумера.
Сенатор зазначив, що якщо законопроєкт винесуть на голосування, його підтримають як республіканці, так і демократи Палати представників, повідомляє The Guardian.
Він закликав лідерів Палати представників «вчинити правильно» і провести голосування за пакет.
Такої ж думки президент США Джо Байден, який сьогодні закликав спікера Конгересу Майка Джонсона негайно поставити законопроєкт про допомогу союзникам на голосування.
«Немає жодних сумнівів: якби законопроєкт Сенату був винесений на розгляд представників Палати представників, він би був ухвалений. І спікер це знає», – зазначив американський президент.
«Тому я закликаю спікера дозволити повному складу Палати представників висловити свою думку і не дозволити меншості найбільш крайніх голосів у Палаті заблокувати цей законопроєкт навіть від голосування», – додав він.
Байден пізніше нагадав, що більшість коштів, закладених на підтримку України в пакеті, будуть спрямовані на американську оборонну промисловість і дозволять створити нові робочі місця.
Демократи сподіваються «загнати в кут» спікера Палати представників США Майка Джонсона, що дасть змогу проголосувати за проєкт закону про допомогу для України. Про це повідомляє Politico у вівторок, 13 лютого.
Джонсон раніше вже заявляв, що не підтримуватиме ухвалений Сенатом додатковий законопроєкт про національну безпеку в його нинішньому вигляді, наполягаючи на тому, що республіканці в Палаті представників нібито напишуть свій власний закон. Згодом він відхилив законопроєкт Сенату на суму 95 мільярдів доларів про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, оскільки до нього не були включені положення про посилення безпеки кордонів.
Республіканці в Палаті представників хочуть знайти власний засіб розв’язання проблем національної безпеки та кордонів.
Джонсон стикається з тиском з боку консерваторів, які вимагають виступити проти будь-якого фінансування України. Деякі члени Палати представників натякають, що спробують змістити його, якщо той поставить на обговорення закон про допомогу Україні.
«Тим часом демократи надіються, що «зможуть загнати Джонсона в кут», просуваючи процедурний маневр, відомий як клопотання про звільнення, що дасть їм змогу провести голосування щодо законопроєкту, ухваленого Сенатом», — зазначає ЗМІ.
При цьому вкрай важливим є те, що демократам необхідно, щоб більшість членів Палати представників підписали угоду, включно з частиною республіканців у Палаті представників.
Видання додає, що поки незрозуміло, чи отримають вони таку підтримку.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)