Швеція дозволила Україні бити по РФ зі своїх САУ Archer

Швеція не проти застосування своєї зброї Україною для ударів по цілях на території Росії. Про це пише Hallandsposten в неділю, 26 травня.

На тлі дискусій в НАТО про те, чи потрібно дозволити Україні бити по території РФ західною зброєю, у міністра оборони Швеції Пола Йонсона запитали про позицію країни з цього питання.

«Україна зазнає неспровокованої та незаконної агресії з боку Росії. Згідно з міжнародним правом, Україна має право захищати себе за допомогою військових дій, спрямованих на територію противника, якщо військові дії відповідають законам війни. Швеція підтримує міжнародне право і право України на самозахист», — відповів глава Міноборони.

Раніше Швеція надала Україні певну кількість своїх САУ Archer є прикладом нової західної артилерії, яку називають найкращою у світі. Теоритично вони можуть дістати територію РФ, але дуже не глибоко. Дальність стрільби — 40 км і 60 км снарядами Ескалібур. Цю установку розроблено нещодавно, прототипи почали з’являтися з 2005 року, а на озброєння шведської армії САУ стала у 2013 році. Виробником Archer є відома транснаціональна компанія BAE Systems, задіяна у проектах виготовлення військових літаків F-35 Lightning II, Eurofighter Typhoon, бойових машин M2/M3 Bradley, бронетранспортерів M113 (APC), САУ M109 Paladin та гаубиць M777, танків Challen.

САУ Archer виступає чудовим прикладом західного озброєння, яке краще за інших у швидкості стрілянини. Комплект із 21 снаряду Archer випускає за 2,5-3,5 хвилини з можливістю зміни траєкторії польоту. САУ універсальна у питанні застосування, адже залежно від снаряда може вразити бойові порядки, фортифікаційні споруди, склади, скупчення броньованої техніки.

Archer демонструє баланс у потужностях, мобільності, швидкості розгортання та захищеності екіпажу. Складається враження, що виробник не йшов на компроміси в жодному пункті, коли створював це САУ, тому установка має низку переваг: повністю автоматизований процес стрілянини, захоплення рухомих та нерухомих цілей, всепогодність та здатність працювати вночі, висока прохідність.

Зазначимо, що дозволяє свою зброю використовувати Британія. За надання такого дозволу закликає генсек НАТО Столтенберг. Проти канцлер Німеччини Шольц і президент США Байден. 

Україні перш за все потрібен дозвіл США, бо саме американська зброя, що є в наявності, може бути більш-менш ефективною. Держсекретар Блінкен підтримує цю позицію, але поки не зміг переконати Білий дім.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Порошенко опубликовал видео испытаний новых мощных ракет для ВВС. Перечень последних военных разработок

11.02.2017 - 14:33
Президент Петр Порошенко через соцсети поведал об удачных испытаниях нового вооружения ВСУ. На видео боевой вертолет испытывает 57-миллиметровые ракеты. В Twitter глава государства написал, что «Укроборонпром» разработал новый вид вооружения. ...

Погба на пресс-конференции убрал со стола бутылку пива, видео

16.06.2021
У звездных футболистов появилась новая ...