У Кувейті аномальна спека: температура перевищила 50 градусів

Зміни клімату все частіше б’ють по планеті. Днями ми писали про сильний снігопад в Аргентині, а сьогодні вже констатуємо аномальну спеку у Кувейті. Там температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм.

Екстремальна температура спричинила незвичайні явища: навіть пластмасові дорожні конуси почали плавитися на сонці. Це підкреслює небувалу інтенсивність спеки, з якою стикається регіон.

До того ж, ця рекордна спека стала серйозним викликом для населення країни. Людям рекомендується уникати перебування на вулиці без необхідності і пити багато води. Тривале перебування на спеці може призвести до теплового виснаження, серцево-судинних захворювань і навіть смерті.

Влада Кувейту також попередила про можливі збої в електропостачанні через підвищене навантаження на енергосистему. Комунальні служби закликають жителів економити електроенергію.

Щодо світового рекорду. У містечку Мітрібах на північному заході Кувейту 21 липня 2016 року було зафіксовано найвищу температуру повітря в історії метеоспостережень на нашій планеті. Спека тут досягла плюс 54 градусів за Цельсієм.

Дані про світовий рекорд, представлені кувейтськими метеорологами, прийнято та офіційно підтверджено Всесвітньою метеорологічною організацією (АМО). За повідомленнями користувачів соцмереж, через спеку навіть вибухав бензин в автомобільних баках.

А наприклад, на північному заході Китаю 16 липня минулого, 2023 року, температура повітря перевищила 52,2°C. Це новий рекорд для країни, яка за 6 місяців до того боролася з погодою у мінус 50 °C.

Майже два з половиною роки знадобилося для підтвердження нового рекорду в Європі. Фахівці Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) 11 серпня 2021 року зареєстрували рекорд температури для континентальної Європи – плюс 48,8°C. Лише у січні 2024 року міжнародна група вчених-атмосферологів перевірила цю температуру, зафіксовану автоматичною метеостанцією в Сіракузах на острові Сицилія.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Рашисты заявили, что видео с живым «министром» ДНР Тимофеевым смонтировано

24.09.2017 - 19:07
Вчера вечером один из донецких телеканалов показал интервью с Александром Тимофеевым (Ташкентом) о большом урожае капусты и овощей в ДНР. При этом пропагандисты заявили, что в этом ролике Ташкент прокомментировал ...

На свадьбе у чиновника жестоко избили телеведущую, видео

19.02.2018
На свадьбе харьковского чиновника уровня ...