У ЄС зробили заяву щодо переговорів про вступ України

Переговори про вступ України до Європейського Союзу будуть суворими й вимогливими. Про це заявила 25 червня у Люксембурзі міністр закордонних справ Бельгії, яка головує в ЄС, Аджа Лябіб на відкритті Міжурядової конференції, що знаменує початок офіційних переговорів про вступ України до ЄС

Лябіб уточнила, що саме держави — члени ЄС вирішуватимуть, чи виконано умови для завершення переговорів, беручи до уваги зміни в законодавстві ЄС з моменту відкриття перемовин і готовність України до членства.

Представляючи затверджені рамки для переговорів, міністр повідомила, що вони ґрунтуються на «врахуванні досвіду минулих розширень і перемовин щодо приєднання, які тривають, а також на законодавстві ЄС і належним чином відображають переваги й особливості України».

«Переговори спрямовані на те, щоб Україна повністю прийняла норми ЄС і забезпечила їх повне впровадження та дотримання. Переговори також включають переглянуту методологію розширення, яка забезпечує ще більший фокус на фундаментальних реформах у переговорах про вступ. Тому Україні буде необхідно повністю прийняти й продовжувати реформи у сфері верховенства права та основних свобод, зміцнювати демократичні інститути та державне управління, а також економічні критерії», — зазначила міністр.

За її словами, також Україні потрібно буде приділити особливу увагу судовій реформі, боротьбі з корупцією, захисту та недискримінаційному поводженню з особами, які належать до національних меншин.

«Щоб забезпечити незворотність прогресу в цих галузях і їх повну й ефективну реалізацію, прогрес перебуватиме під пильним наглядом Комісії, яка регулярно доповідатиме про це Раді», — заявила Лябіб.

Вона додала, що «вирішальним протягом усього процесу згаданих реформ буде прогрес у виконанні фундаментального кластеру (кластер про фундаментальні цінності), що й визначатиме загальний темп переговорів».

«Це дасть достатньо часу, щоб створити необхідне законодавство, інституції та солідний послужний список реалізації до завершення переговорів. Звіт про скринінг, який підготує Комісія, міститиме суттєві рекомендації, зокрема щодо завдань, які будуть вирішені в прийнятих дорожніх картах владою України», — зазначила міністр.

Лябіб висловила очікування, що Україна як майбутня держава-член дотримуватиметься цінностей ЄС, «а саме поважатиме людську гідність, свободи, демократію, рівність, верховенство права, закон і права людини, включно з правами особистості на приналежність до меншин».

«Крім того, вступ до ЄС передбачає своєчасне й ефективне впровадження всього законодавства ЄС або acquis ЄС у тому вигляді, в якому вони існували на момент приєднання. Відповідно до переглянутої методології розширення, розвиток достатнього адміністративного та судового потенціалу як частини фундаментального кластеру є ключовим моментом у виконанні всіх зобов’язань, що випливають із членства. Добросусідські відносини з країнами — членами ЄС та з іншими партнерами по розширенню залишаються важливими», — сказала вона.

Міністр заявила, що ЄС вітає «стратегічну відданість України своєму шляху в ЄС та її високу узгодженість із загальною зовнішньою політикою і політикою безпеки ЄС та його обмежувальними заходами».

За словами Лябіб, паралельно з переговорами про вступ ЄС і Україна продовжать діалог із громадянським суспільством і культурну співпрацю для «зближення людей і забезпечення підтримки громадянами процесу приєднання».

«Ми очікуємо, що Україна продовжить стратегічно інформувати про переваги та зобов’язання процесу приєднання та членства в ЄС свою громадськість, включно з боротьбою з дезінформацією», — заявила міністр.

Нагадаємо, 25 червня офіційно розпочались переговори про вступ України до ЄС. З цією історичною подією українців привітала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Бердянске при задержании группы воров взорвали гранату, видео

22.01.2018 - 15:11
В центре Бердянска 22 января во время задержания группы квартирных воров произошла детонация гранаты. В результате взрыва погиб злоумышленник, а трое оперативников-розыскников местного горотдела полиции травмированы. Об инциденте в одном ...

Перевернулась фура с водкой, — у жителей окрестных сел праздник

24.10.2015
В Саратовской области водитель грузового ...

Избиение нардепа Левченко и ответка его друзей: видео

09.03.2018
Блогер Андрей Дзиндзя разместил у ...