Україна в рамках обміну віддала РФ митрополита УПЦ МП

Сьогодні підтверджено, що в рамках останнього обміну полоненими до Росії потрапив засуджений в Україні митрополит УПЦ МП Іонафан, який виправдовував російську збройну агресію.

Він уже встиг зустрітися із патріархом РПЦ Володимиром Гундяєвим (Кирилом). Про це повідомляє російська служба BBC News та сайт РПЦ.

За словами офіційного представника Генштабу ЗСУ Андрія Ковальова, митрополит УПЦ (МП) Іонафан був частиною проведеного 25 червня обміну військовополоненими з Росією. Іонафан дав згоду на свій обмін 10 квітня цього року.

РоссЗМІ пишуть, що Кирило зустрівся з Іонафаном і нагородив його церковним орденом Сергія Радонезького I ступеня. Хоча про сам орден в РПЦ повідомили ще у кінці січня 2024 року, це був подарунок Іонафану на день народження.

«РЕАЛ» про це повідомляв ще 24 червня. Хоча офіційні українські джерела тоді ще не мали підтвердження того, що засуджений до 5-річного терміну ув’язнення за антиукраїнську діяльність митрополит Іонафан (Анатолій Єлецьких), керівник Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ МП, прибув до Москви у рамках обміну військовополоненими, але російські пропагандисти вже писали, що очікують його приїзду.

Фактично згодою на такий обмін Іонафан підтвердив, що є зрадником України і пособником російських фашистів, адже тільки в такому випадку він може сміливо їхати в країну, яка здійснює геноцид проти українців. Також це підтверджує, що він брехав на суді під присягою…

Нагадаємо, 18 червня Вінницький апеляційний суд підтвердив вирок митрополиту Іонафану. Попри звичну активність архієрея у медійному просторі цього разу у Тульчинській єпархії УПЦ МП замовчували вирок суду та визнання засудженим митрополита Іонафана. Натомість його адвокати поширювали інформацію, що нібито підзахисний відмовився від обміну.

До речі, інформацію про «звільнення» Іонафана подали на сайті відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.

Засудженого А.Єлецьких мають обміняти на українських полонених. Його доправили до кордону та передали російській стороні на Сумщині. Вчора (тобто 23 червня) Іонафан мав опинитися на історичній батьківщині (він є уродженцем Воронезької області РФ). Проте нині немає офіційного підтвердження від відомства, яке відповідає за обміни.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Донбассе удалось снять на видео интенсивный бой

25.11.2017 - 02:54
24 ноября СММ ОБСЕ опубликовала видео боя в районе Донецкой фильтровальной станции, который снят на камеры организации на прошлой неделе. Напомним, ранее миссия акцентировала внимания, что львиное количество обстрелов, от ...

Факт кнопкодавства «слуги народа» попал на видео

11.09.2019
В президентской фракции в Раде ...