Марка Рютте призначили новим генсеком НАТО

Марк Рютте, який вже 14 років успішно очолює уряд Нідерландів, офіційно затверджений на посаду генерального секретаря НАТО. Про це повідомила пресслужба Альянсу.

Важливо, що Нідерланди за прем’єрства Рютте надавали Україні потужну фінансову і військову допомогу. Наприклад, вони поставили нам систему Patriot, артилерію, танки, в цьому році нададуть винищувачі F-16.

Наразі останні місяці на посаді добуває Єнс Столтенберг, який відбув на ній додатковий термін. Рютте розпочне керувати з 1 жовтня 2024 року.

Певну конкуренцію Рютте в боротьбі за посаду складав президент Румунії Клаус Йоханніс, але він зняв свою кандидатуру через набагато більшу підтримку з боку членів НАТО саме Марка Рютте.

Щоб отримати одноголосне схвалення Рютте і Столтенбергу довелося нещодавно окремо зустрічатися з прем’єром Угорщини Орбаном, який веде антиукраїнську політику. Під час цих зустрічей вони дійшли згоди — Угорщину звільнили від будь-якої участі в допомозі Україні, а Будапешт натомість гарантував, що не буде блокувати рішення інших щодо цього.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

NASA представила концепт внедорожника марсохода: фото, видео

08.06.2017 - 11:55
В NASA разработали самое крутое транспортное средство планетарного значения – Mars Rover. Концепт внедорожника для Марса представили на проходящей в Космическом центре Кеннеди выставке Summer of Mars. В создании Mars ...

В Москве растет число жертв мощного урагана: видео

21.04.2018
В столице России Москве сегодня ...

Мосийчук устроил драку в облсовете Тернополя: видео

06.06.2018
Если раньше Тернополь делал всевозможные ...