Польща буде перевіряти все зерно з України

Польща йде на чергове коло ескалації ситуації на кордоні з Україною. Так, Варшава оголосила, що запровадить перевірку всього зерна, що надходить з України, зокрема й транзитного. Зрозуміло, що це не є законим заходом.

Про це сказав заступник міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє РАР у понеділок, 12 лютого.

Так от, повертаємося до сьогоднішньої ініціативи польського міністра.

«Сьогодні ми дамо чіткі вказівки перевірити весь зерновий транзит на кордоні з Україною. Це має бути або не бути для Польщі та нашого сільського господарства», – заявив він.

За словами Колодзейчака, було зареєстровано 15 тисяч перевезень фуражного зерна з України, найменше з яких було розміром з одну вантажівку, а найбільше «становить собою цілий потяг, тобто кілька дюжин вагонів». І більшість цього зерна в Польщі не перевіряли.

Колодзейчак заявив, що процедури перевірки зерна на кордоні «негідні», при цьому сам він «не довіряє жодному імпортеру або експортеру продукції з-за кордону, який представляє нам свої тести».

«Сьогодні на зустрічі з різними службами я вимагатиму, щоб усі партії зерна, призначені для експорту, які підпадають під ембарго, були оглянуті в Польщі. Я буду лобіювати ці правила», – сказав чиновник, і додав, що вже сьогодні будуть чіткі вказівки щодо перевірок усього зерна на українсько-польському кордоні, яке підлягає пломбуванню і подальшому транзиту.

Колодзейчак зазначив, що коли таке зерно потрапляє до Німеччини і після перевірки виявляється неякісним, то в 99% випадків воно повертається до Польщі, але вже як європейське зерно.

Аналогічні перевірки буде запроваджено, зокрема й щодо перевірок зерна в портах.

Чиновник оголосив, що подасть заявку на отримання докладного списку зерна, вивезеного з портів. Аналогічно і з урахуванням зерна, яке було ввезено до Польщі німецькими компаніями.

Також Колодзейчак доручить створити інформаційну платформу, за допомогою якої фермери зможуть повідомляти про проблеми та порушення безпосередньо в міністерство телефоном і через інтернет.

Нагадаємо, напередодні дійшло до того, що з трьох українських фур польські фермери (а це здебільшого представники організації, яку підтримує проросійська партія Конфедерація) висипали зерно на дорогу. Причому, економіці Польщі воно аж ніяк не загрожувало, бо прямувало до Литву в опечатаних фурах. Наразі МЗС України вимагає покарання винних у цьому злочині.

Нагадаємо, 9 лютого польські фермери розпочали новий загальнонаціональний страйк. Він триватиме до 10 березня. Спочатку на кордоні з Україною блокувалися три пункти пропуску, а сьогодні вранці блокаду розширили ще на два пункти пропуску.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

На Донбассе уничтожена российская военная техника: видео

17.04.2018 - 23:32
За первые 18 часов 17 апреля спикер АТО Олег Сушинский зафиксировал 21 обстрел террористами украинских позиций на Донбассе, вследствие чего погиб один и ранены двое наших защитников: «Постраждалих військовослужбовців доправлено ...

Гройсман сделал видеообращение к украинцам в связи с газовым шантажом России

02.03.2018
Премьер-министр Украины Владимир Гройсман сделал ...