Права анонімних абонентів мобільного зв’язку в Україні не захищені

Майже кожен українець є абонентом – споживачем послуг мобільного зв’язку. І кожен принаймні раз в житті стикався з такими проблемами, як неякісне надання послуг, спам, списання коштів за послуги, які не замовлялись тощо.

Скарги абонентів майже не діють: НКЕК (державний регулятор) не захищає права анонімних абонентів, а їх – 86% від загальної кількості. Перевірки проводяться щодо 1% отриманих скарг, приписи та санкції застосовуються ще рідше. Як це виправити?

Офіс ефективного регулювання BRDO у новому дослідженні «Захист прав абонентів в Україні: ТОП-10 проблем» проаналізував десять ключових проблем абонентів в Україні та запропонував шляхи їх розвʼязання.

Електронні комунікації мають ключове значення у забезпеченні доступу до інформації, реалізації можливостей і прав громадян у різних сферах життя.  Кількість активних SIM-карт — понад 49 мільйонів. Тобто майже кожен українець є абонентом мобільного зв’язку.   

Захист прав абонентів відіграє важливу роль у цифровій економіці. Їх дотримання також необхідне, якщо Україна прагне інтегруватися в Єдиний цифровий ринок ЄС.  

BRDO з 2019 року активно працює над покращенням умов для захисту абонентів, але багато наших ініціатив все ще чекають на своє впровадження. Аналіз BRDO висвітлює основні проблеми, з якими стикаються абоненти:  

Недоступність зв’язку (відсутність покриття);

Неякісне надання послуг;

Спам;

Списання коштів за контент-послуги, які абонент не замовляв;

Штучно завищені витрати;

Обмежений вибір провайдерів у багатоквартирних будинках;

Сім-свопінг («викрадення» шахраями абонентського номеру);

Незахищеність анонімних абонентів мобільного зв’язку;

Скарги абонентів майже не мають результату;

Відсутні дієві інструменти захисту прав споживачів.

Керівник сектору ІТ та телеком BRDO Ігор Самоходський наголошує: «Захист абонентів має стати пріоритетом у практичній діяльності органів влади. Від цього залежить не лише благополуччя громадян, а й інтеграція України в цифрові ринки ЄС».

Автори дослідження: Надія Костриба, Дмитро Лебедєв, Ігор Самоходський, Гліб Щеголь.

Офіс ефективного регулювання BRDO – це незалежний експертно-аналітичний центр, ключовий майданчик об’єднаних реформаторських організацій, які мають спільні цінності для реалізації змін. Офіс створений 2015 року як неурядова неприбуткова організація для допомоги уряду в проведенні середньо- та довгострокових економічних реформ для покращення бізнес-середовища в умовах політичної нестабільності.

P. S. Зазначимо, що не можуть споживачі впливати й на тарифну політику операторів мобільного зв’язку. Наприклад, Київстар розіслав своїм абонентам повідомлення, що вже в квітні треба буде сплачувати 225 гривень замість 175 за чотири тижні (теж, нагадаємо, вигадка, яку декілька років просунули замість щомісячної плати, таким чином отримавши 13 сплат на рік). І немає кому поскаржитися, щоб реально отримати результат.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Индонезии происходит мощное извержение вулкана Синабунг: видео

28.12.2017 - 11:14
Вечером 27 декабря на индонезийском острове Суматра в очередной раз началось извержение вулкана Синабунг. В округе приступили к массовой эвакуации. Пока местные СМИ не сообщали о жертвах. Отметим, Синабург расположен ...

В Киеве на «Дарынке» сильно горят склады с секонд-хендом: видео

25.12.2016
На восточной окраине Киеве загорелись ...

Как из подручных предметов сделать подставки и держатели для кухни

02.09.2016
Сейчас, даже самый простенький, аксессуар ...