Євробачення-2024 стартувало: де і коли дивитися

У неділю, 5 травня, пісенний конкурс Євробачення-2024 офіційно розпочався урочистою церемонією відкриття у шведському місті Мальме.

Учасники з 36 країн традиційно пройшлися бірюзовою доріжкою, продемонстрували свої вбрання та поспілкувалися з ведучими, якими стали драг-діви Електра та Тіа Кофі.

Аlyona Аlyona та Jerry Heil, які цього року представляють Україну на конкурсі, з’явилася на публіці у футболках з підвішеними справжніми ключами, які є символом «фантомного дому» до якого ніколи не повернутися. У такий спосіб виконавці нагадали іноземцям про російський тероризм на території України та закликали до фінансової підтримки для відбудови української гімназії у селі Велика Костромка Дніпропетровської області.

«Це соціальна кампанія. Ми хочемо нагадати людям, що є багато українців, які втратили домівки. Ключі символізують «фантомні будинки». Це коли ти маєш ключі, але більше немає куди повертатися. Зокрема, це є символом школи, яка була розбомблена в Україні. Тож, ми збираємо кошти для її відбудови, щоб діти мали змогу повернутися і продовжити навчання», — наголосили виконавиці в короткому коментарі ведучій.

Крім того, Аlyona Аlyona та Jerry Heil подарували ведучій кошик з крашанками та паскою з нагоди Великодня і розповіли їй про українські традиції.

Перший півфінал розпочнеться 7-го травня о 22:00. Пряму трансляцію першого півфіналу «Євробачення-2024» можна буде побачити на телеканалі Суспільне Культура.

Голосування у півфіналі розпочнеться після виконання останньої пісні та триватиме приблизно 15–25 хвилин.

Як повідомляють на сайті suspilne, глядачі можуть віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows. Зокрема, через додаток можуть голосувати з країн, які не беруть участь у конкурсі.

Також із країн, які не беруть участь у конкурсі, можна проголосувати через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів розпочнеться після закінчення трансляції другої генеральної репетиції обох півфіналів напередодні ввечері та завершиться на початку прямого ефіру.

У півфіналах можуть голосувати глядачі лише тих країн, які беруть участь у півфіналі, — в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. Також у першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Фінал конкурсу відбудеться 11-го травня. У ньому візьмуть участь 26 країн — переможниця минулого року Швеція, яка є автофіналісткою, країни «Великої п’ятірки», а також 10 країн-фіналісток з кожного півфіналу.

У суботу, 11 травня, голосування розпочнеться безпосередньо перед початком виступу першого учасника. Глядачі вдома зможуть не чекати до завершення всіх виступів, щоб віддати свої голоси — як це було з моменту запровадження публічного голосування в 1997 році (за винятком 2010 та 2011 років, коли голосування також розпочалося на початку дійства).

Що важливо, повітряний простір у шведському місті Мальме закритий на період проведення Євробачення-2024. Про це ще 19 квітня повідомила громадська телерадіокомпанія SVT Nyheter. Влада міста вирішила піти на такий крок, оскільки занепокоєна можливими терористичними атаками та загрозами зриву пісенного конкурсу.

Тому місцева поліція буде зобов’язана швидко реагувати на можливі масові демонстрації та чутки про підготовку міжнародних терористичних організацій до комплексних атак. Правоохоронці також перекриватимуть повітряний простір і використовуватимуть технології, щоб запобігти польотам безпілотників над місцем проведення заходу.

«Вони можуть зірвати подію. Тому буде створено безпольотну зону, і цю систему ми зможемо використовувати для її моніторингу», — зазначає Пер Енгстром, начальник національного управління поліції.

Крім того, буде посилено поліцейський контроль на вулицях. До місцевої поліції приєднаються збройні сили та поліція з Данії та Норвегії, які контролюватимуть все — від арени до супутніх заходів, готелів та демонстрацій.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Сваток из «Зари» забил феноменальный гол «Черноморцу»: видео

02.12.2017 - 19:41
И в жилах украинских футболистов течет бразильская кровь. По крайней мере, когда хотят, они могут показывать финты, достойные южноамериканских «звезд». Так, в Одессе двое игроков луганской «Зари» разыграли комбинацию, которая ...

Конкурс красоты в КПИ спровоцировал скандал

02.04.2019
На странице официального аккаунта студенческого ...