Вінниця отримала першу партію тролейбусів Solaris Trollino

Нещодавно у Вінницю прибула перша партія тролейбусів Solaris Trollino 12 з польського Любліна у кількості 10 одиниць. Перед тим як вийти на маршрути, тролейбуси пройдуть сертифікацію та державну реєстрацію. Також їм проведуть технічний огляд та випробування, встановлять валідатори, бортові системи та пофарбують у традиційні кольори вінницького електротранспорту.

Всього було закуплено 20 тролейбусів цієї моделі, якими буде замінена частина застарілих та енергозатратних тролейбусів ЗІУ-9.

«Польські тролейбуси не нові, але у гарному технічному стані. Для оновлення тролейбусного парку в нинішніх непростих умовах – оптимальний варіант за співвідношенням ціни та якості. Людей потрібно перевозити. І транспорт має бути енергоощадним – з огляду на ситуацію з електропостачанням», – каже Сергій Моргунов.

Тролейбуси мають низькополий кузов та обладнані пандусами. Також є місця для людей на візках та батьків з дитячими колясками. У порівнянні зі старими зразками ці тролейбуси мають кращу систему вентиляції та опалення. Місце для водія обладнане кріслом з пневматичною підвіскою та кондиціонером.

Також у департаменті транспорту та міської мобільності повідомили, що наразі уже узгоджено направлення водіїв у Польщу, де вони проходитимуть стажування. Окрім того, транспортне підприємство у Любліні, яке експлуатувало ці тролейбуси, також надасть програмне забезпечення та сервісну підтримку

«Наразі нашим завданням є заміна старих радянських тролейбусів ЗІУ-9, яким уже близько 40 років, оскільки вони застаріли як морально, так і фізично й продовжувати їх ремонтувати вже немає сенсу, – каже директор департаменту транспорту та міської мобільності Андрій Сорокін. – Раніше фахівці Вінницької транспортної компанії, під час візитів до Кельце, Польщі, на виставках транспорту, вже знайомилися з моделями Solaris Trollino 12, та відзначали їх хороші експлуатаційні характеристики».

Нагадаємо в жовтні минулого року Вінницька транспортна компанія планує частково оновити тролейбусний парк, придбавши до 20 більш сучасних та менш енергозатратних тролейбусів. Для цього Вінницька транспортна компанія оголосила відповідний тендер.

Придбаними тролейбусами планується замінити радянські ЗІУ 9, які застаріли як морально так і фізично. Адже терміни їх експлуатації уже втричі перевищили гарантійні, а показники їх енергозатратності — суттєво вищі ніж в тролейбусах нового покоління.

В зв’язку вичерпанням подовженого ресурсу і високими енергозатратами, у 2022році ВТК уже списала 10 тролейбусів ЗІУ-9.

У разі успішного проведення тендеру, місто може замінити фактично п’яту частину старого парку тролейбусів ЗІУ-9.

«Електротранспорт дуже важливий для міста. Він не тільки більш екологічний, а й економічний, — зазначає директор департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Андрій Сорокін. — Це особливо показала нинішня ситуація, коли під час війни, вартість пального пішла вгору. Але ми маємо рухатися і в бік економії електроенергії, тому потрібно оновлювати тролейбусний парк».

Старі тролейбуси ЗІУ 9 немає сенсу ремонтувати, тому було прийняте рішення придбати сучасніший та більш економний транспорт. Це не будуть нові тролейбуси, але за показниками енергоефективності, екологічності та комфорту для пасажирів вони будуть вигравати. Крім того, приймаючи рішення на користь саме вживаного транспорту місто зможе зекономити та придбати більшу кількість одиниць транспорту.

«Купуючи вживані тролейбуси, за нашими попередніми підрахунками, ми можемо мати економію майже в десять разів, — каже очільник департаменту. — Адже, якщо новий тролейбус коштує близько 11 мільйонів гривень, то ціна вживаного — орієнтовно може складати 1, 7 мільйона гривень».


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Возле Винницы джип влетел в «КамАЗ» – погиб 17-летний парень: видео

20.06.2017 - 12:40
Под Винницей в аварии погиб 17-летний юноша. На трассе у села Якушинцы 19 июня примерно в 23.00 столкнулись «КамАЗ» и внедорожник «Suzuki Grand Vitara», в результате чего пострадали пятеро человек. ...

Мальчик безуспешно пытается учить стих

24.11.2015
Почти каждый человек обладает каким-нибудь ...

Певица Рианна сразила откровенным нарядом: фото, видео

08.08.2017
Певица Рианна регулярно принимает участие ...