Вибір майбутньої професії: поради для абітурієнтів від Jooble

Будь-яка діяльність повинна приносити користь та задоволення, тому вибір професії є відповідальним кроком для кожного випускника. На перший погляд, перелік спеціальностей на сучасному ринку праці здається нескінченним, через що складно визначитися лише з одним. Проте, разом з експертами ми зібрали 5 порад, які допоможуть абітурієнтам обрати професію, що відповідатиме їхнім цілям та пріоритетам. До речі, якщо ви бажаєте знайти роботу в Харкові, на сайті Jooble щодня публікуються нові вакансії.

№1. Дослідіть свої справжні інтереси та захоплення

Людина проводить на роботі близько третини свого життя, саме тому професійне середовище має бути комфортним та приносити позитивні емоції. У таких умовах ми стаємо більш амбітними й швидше досягаємо поставлених цілей.

Для початку потрібно зрозуміти що дійсно приносить вам радість та задоволення. Для цього поставте собі наступні запитання:

  • Які теми я найбільше досліджую у вільний час?
  • Які завдання я виконую з ентузіазмом, навіть якщо вони не приносять матеріальної вигоди?
  • Якби у мене був необмежений час і ресурси, у якій сфері я б хотів знайти роботу?
  • Що я хотів би спробувати, але досі не наважився?

Отримані відповіді можуть стати першим орієнтиром у виборі кар‘єри. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся темою штучного інтелекту, можна замислитися над спеціальністю «Робототехніка». Або навпаки, якщо вам подобається створювати креативні дописи, фото та відео, варто дізнатися більше про актуальні Digital-професії. До речі, на сайті Jooble зараз з‘являються пропозиції роботи в Житомирі та інших містах для студентів і кандидатів без досвіду.

№2. Подумайте про свої таланти та особливі навички

Ваші навички та таланти можуть стати підґрунтям для вдалого старту у тій чи іншій спеціальності. Подумайте до чого ви маєте хист для яких професій він може мати пріоритетне значення. Наприклад, якщо ви легко вивчаєте іноземні мови, можна замислитися над кар‘єрою викладача, менеджера з комунікацій тощо. Робота з тим, до чого ви вже маєте здібності, допоможе швидше просуватися кар‘єрними сходами та отримувати високооплачувані пропозиції.

№3. Проаналізуйте ринок праці та його перспективи

Експерти з працевлаштування рекомендують віддавати перевагу напрямкам, які не мають високої конкуренції та завжди матимуть попит серед роботодавців найближчими роками. Для аналізу перспектив у тій чи іншій спеціальності дотримуйтеся наступних кроків:

  1. Перейдіть на сайти з пошуку роботи, наприклад, Jooble, та виділіть сфери, у яких сфокусована найбільша кількість пропозицій.
  2. Дізнайтеся про переваги та недоліки пріоритетних для вас напрямків від спеціалістів, які працюють у них.
  3. Перегляньте орієнтовні розміри заробітних плат та які рівні доходів пропонують роботодавці початківцям та досвідченим фахівцям, порівняйте їх з вартістю проживання у вашому регіоні.
  4. Оцініть поріг входження у спеціальність – якщо обраний напрям має високий рівень конкуренції вже серед кваліфікованих фахівців, це свідчить про те, що новачкам буде складніше вибрати вакансію та отримати перший досвід.

В еру стрімкого розвитку технологій слід також замислитися над тим, чи можуть бути деякі професії замінені роботизованими системами у майбутньому. Наприклад, найближчими роками через появу ШІ на ринку праці очікується зниження попиту на перекладачів, копірайтерів, коректорів, ілюстраторів, програмістів.

№4. Визначте який стиль роботи є ближчим до вас

Стиль роботи – це сукупність ваших сильних рис характеру та підходів, які ви застосовуєте для виконання різних завдань. Знання свого типу допоможе краще визначити яке середовище відповідає вашим очікуванням від «ідеального» місця праці. 

Експерти виділяють 4 основних стилі:

  • Логічний – ці люди не бояться викликів під час роботи. Вони легко аналізують будь-яку проблему та одразу починають працювати над нею, не відкладаючи у довгий ящик. Такий спосіб мислення дозволяє легко досягати цілей та рухатися кар‘єрною драбиною.
  • Орієнтований на деталі – вони є послідовними, організованими та уважними до дрібниць. Їхній прагматизм дає змогу підходити до різних ситуацій повільно та обдумано, уникаючи ризиків на шляху.
  • Підтримувальний – такі працівники дуже цінують почуття оточення, успішно комунікують у командах та розуміють справжній контекст будь-якої проблеми.
  • Орієнтований на ідеї – ці фахівці здатні перетворити кожну перешкоду на можливість, внести нове бачення та надихати цілі команди.

Для визначення свого стилю праці не обов‘язково мати досвід роботи. Достатньо оцінити різні свою поведінку у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, при виконанні шкільних завдань, що вимагали нестандартних підходів, у волонтерських проектах, в умовах командної роботи тощо.

№5. Дізнайтеся про необхідний рівень освіти

Кожна професія вимагає свій рівень підготовки, а отже витрати фінансів та часу на здобуття вищої освіти, проходження додаткових тренінгів, сертифікацій відрізнятимуться. Перед початком навчання необхідно замислитися чи будуть варті докладені зусилля перспектив, які відкриються перед вами. Також слід переконатися, що у разі необхідності, ваш диплом дозволить вам змінити спеціальність на не менш прибуткову. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ляшко и Мосийчук подрались в Раде с охранником Медведчука: видео

15.11.2016 - 13:42
В стенах украинского парламента произошла драка. Олег Ляшко и Игорь Мосийчук подрались с человеком в камуфляже. Охране ВР удалось быстро прекратить драку. Сам Ляшко пояснил, что человек в камуфляже — ...

В зоне ООС ракетой уничтожен вражеский ДОТ: опубликовано видео

31.01.2019
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин сегодня ...