Ракет для ППО у України лишилося на кілька тижнів, – NYT

У України вичерпуються запаси ракет для систем протиповітряної оборони. Без нових поставок від США їх вистачить лише до початку березня. Про це 9 лютого написало видання The New York Times із посиланням на неназваних американських посадовців.

Західні військові аналітики зазначають, що у 2024 році запобігання російському наступу ускладнюється критичною нестачею солдатів і боєприпасів. Низка чиновників попереджають, що без допомоги США «каскадний колапс» на фронті може стати реальністю наприкінці цього року.

За даними джерел видання, пройде щонайменше кілька місяців, перш ніж відсутність поновленої допомоги матиме масштабний вплив. Але без неї, додають вони, важко уявити, як Україна зможе утримувати свої нинішні позиції на полі бою.

«До наступного місяця Україні буде важко проводити локальні контратаки, а до початку літа її військовим може бути складно відбивати російські атаки», − цитує видання посадовців і аналітиків.

Водночас у NYT додають, що Росії буде важко швидко наростити достатній потенціал для проведення масштабного наступу на сході України. Замість цього російські війська, найімовірніше, просуватимуться вперед «незграбно і розрізнено» та з високою кількістю втрат у військах.

Тим часом, у Сенаті США розпочалися дебати щодо допомоги союзникам, зокрема Україні. Очікується, що сенатори працюватимуть над законопроєктом упродовж вихідних. Але поки це лише затягування часу — республіканці мають 11 поправок, які ще навіть між собою не узгодили. Хоча одну вже винесли на голосування і підтримали — зменшили на 4 млрд. доларів пряму бюджетну підтримку України…

Всього в законопроєкті закладені 95,3 млрд. доларів, з яких 61,4 млрд. — на допомогу Україні. Інші — для Ізраїлю, Тайваню… Фактично сенатори відкинули в бік питання щодо кордону із Мексикою. Що сумно, так це те, що з самого початку там і не було питання кордону — його республіканці підв’язали у листопаді минулого року… Тепер після трьох місяців безрезультативних спроб вирішити питання комплексно повернулися до першого варіанту…

Так ось, тепер Сенат отримав можливість розглянути законопроєкт. Коли за нього буде голосування по суті, наразі невідомо. Але експерти вважають, що лише наприкінці лютого, бо незабарам у сенаторів будуть чергові два тижні канікул.

Якщо законопроєкт підтримають (гарантій цього немає, але шанси є), він буде переданий у Конгрес. А там його доля багато в чому буде залежити від спікера Джонсона. Останній, на жаль, знаходиться під тиском Трампа…

Два дні тому Джонсон заявив, що не заперечує проти початку процесу розгляду Сенатом цього законопроєкту. Це вже плюс, бо раніше стосовно іншого документу (з домовленостями по кордону) він висловлювався одразу негативно, називаючи його мертвим.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили опорник «ДНР» с террористами: новое видео

18.02.2019 - 10:33
Блогер и офицер Вооруженных сил Украины Анатолий Штефан Штирлиц сегодня опубликовал свежее видео, на котором запечатлен взрыв на ДОТе (долговременной огневой точке) террористов. Это стало ответкой Объединенных сил за постоянные ...

Автогонщик удалил сыну зуб с помощью автомобиля

16.11.2015
На этом видео американский рестлер ...

Певица Джамала сегодня вышла замуж: фото, видео

26.04.2017
Обрядом Никах соединила свое сердце ...