Паралізований чоловік з Нідерландів став на ноги завдяки імпланту в мозку
У Нідерландах 40-річний Герт-Ян Оскам, який протягом 12 років був паралізований, наново вчиться ходити завдяки вживленому у мозок електронному імпланту.
Це перший такий випадок в історії медицини, повідомляють в CBS NEWS з посиланням на результати дослідження, опубліковані в журналі Nature. Адаптували матеріал журналісти Української правди.
Герт-Ян Оскам протягом кількох років бере участь в дослідженнях вчених, зокрема невролога зі Швейцарського федерального технологічного інституту Грегуара Куртіна, який займається розробкою електронних імплантів.
У 2018 році команда Куртіна виявила, що технологія може стимулювати нижній відділ хребта та допомагати людям із травмами спинного мозку відновлювати навички ходьби.
Під час останнього дослідження близько року тому науковці відновили зв’язок між головним та спинним мозком Оскама за допомогою цифрового мосту, який посилає сигнали з голови до нижніх кінцівок.
«Ми вловили думки Герта-Яна та перевели ці думки в стимуляцію спинного мозку для відновлення довільних рухів», – пояснює Куртін.
За допомогою цього чоловік навчився стояти, ходити, підійматися сходами та перетинати складну місцевість.
Зазначається, що протягом усього дослідження Оскам взяв участь у 40 сеансах нейрореабілітації й нині може пройти щонайменше 100 метрів й більше, залежно від погоди.
Герта-Яна Оскама паралізувало 12 років тому, коли він перебував у Китаї й на велосипеді потрапив у аварію.
«Я хотів знову ходити, і я вірив, що це можливо», – сказав Оскам.
Дослідники планують зменшити апаратне забезпечення системи, яке необхідно для роботи імпланту, адже нині чоловік носить його в рюкзаку.
Науковці прогнозують, що у майбутньому цим методом можна буде відновити рух рук та кистей.
Вони також вважають, що технологію можна буде застосовувати пацієнтам, які пережили інсульт.
В тему
Раніше повідомлялося, що в квітні в Україні вперше пацієнту зробили остеоінтеграційне протезування – під час операції протез вживили у кістку.
Першим пацієнтом став 56-річний ветеран російсько-української війни та капітан ЗСУ Ігор Крупнов, розповідають у Першому медичному об’єднанні Львова.
Військовий втратив обидві ноги восени, коли разом з побратимами на автомобілі натрапив на міну.
«Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом», – пишуть в ПМО Львова.
За словами лікарів, остеоінтеграційне протезування має дві переваги: чутливість і функціональність.
Цей напрям протезування українським лікарям допомагає опанувати австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс, який вважається одним із провідних спеціалістів у світі.
«Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість. Наприклад, якщо ходять по траві, то відчувають її м’якість або якщо наступають на кабель чи палець дружини, то відчувають це», – розповів Аль Мудеріс.
В лікарні додають, що операція з остеоінтеграції необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче.
Перші кроки на імплантованих протезах можна робити вже на другий день після операції, а за шість тижнів – повноцінно ходити.
Вперше за 5 місяців перші свої кроки зробив Ігор, адже за словами медиків, операція пройшла успішно.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)