Вінницький театр імені Садовського підготував прем’єри і сюрпризи у новому сезоні

Менше ніж за тиждень у Вінниці розпочнеться новий сезон 2024-25 року в театрі імені Садовського. На великій сцені 26-го вересня пройде прем’єра — комедійний детектив за п’єсою Мартіна МакДонаха «Останній кат».

Сьогодні в театрі відбулася пресконференція, на якій його директор Іван Педорук разом зі своїми заступниками і режисерами розповіли про досягнення минулого року і плани на наступний сезон. До речі, спільно з істориками, науковцями, краєзнавцями нарешті остаточно встановлено дату народження театру — 4 грудня 1910 року. Цього року вінничанам з нагоди дня народження закладу обіцяють підготувати певний сюрприз.

Віхи сезону, що минув

Минулого театрального сезону глядачі побачили одразу вісім прем’єр, це дуже високий показник. Цього сезону таких буде менше, бо є додаткові гастрольні зобов’язання, а також робота благодійного характеру.

Всього було зіграно 221 виставу, які переглянуло 43 847 глядачів. Плюс відіграли 11 благодійних вистав для 6.3 тисяч глядачів.

Практично на кожну виставу театр запрошує на безоплатній (благодійній) основі учасників громадських організацій, які об’єднують внутрішньо переміщених осіб, що нині проживають на Вінниччині: «Я-Маріуполь», «Бахмут», «Херсон-це Україна», БФ «Схід-СОС», ГО «Суспільний погляд», Вінницький обласний клінічний медичний реабілітаційний центр, Вінницький обласний клінічний центр реабілітації ліквідаторів аварії на ЧАЕС; представників інших громадських організацій, які об’єднують людей з інвалідністю («Паросток», «Гармонія», Вінницьке УВП УТОС»), а також студентів та учнів навчальних закладів, які перемістилися на Вінниччину з інших областей України.

Глядачами  вистав на безоплатній основі є військовослужбовці з в\ч Нацгвардії «3008», в/ч «А1231», 14-ї штурмової бригади Національної Гвардії України «Червона Калина», загони ГУ ДСНС у Вінницькій області, ветерани АТО/ООС та багатьох інших.

До речі, найбільш відвідувальними виставами режисери назвали «Я б тобі небо прихилив», «Селфі зі склерозом» та «Квітка». Також добре глядачу «заходить» вистава «Бал негідників».

Здобутки міжсезоння

Завдяки впровадженню нової електронної системи продажу квитків, плідної економічної діяльності з організації концертів і виступів сторонніх колективів і представників естради вдалося заробити певні кошти. Їх інвестували в покращення умов в театрі. Так, здійснено поточні ремонти, господарські й технічні, у всіх приміщеннях закладу та ремонти автомобільного транспорту, сантехніки й електрообладнання.

Повністю оновлено малу сцену силами працівників театру. Навіть крісла закуплено нові, що суттєво підвищить комфорт для глядачів.

Підписано Меморандуми про співпрацю з регіональними театрами міст Рівне, Черкаси, Хмельницький. Відбулися обмінні гастролі з цими театрами.

Що чекає на театралів у прийдешньому сезоні

У театрі вирішили підлаштуватися під працюючих вінничан і трохи змістили час початку вистав. Так, у будні дні на Великій сцені третій дзвоник буде лунати о 18:30, на Малій — о 18:00. А ось у суботу вистави навпаки будуть починати трохи раніше — о 17-й, бо є запит на те, щоб після театру залишався ще час на прогулянку містом.

Першими в Україні в театрі ім. Садовського впроваджують Подарунковий сертифікат, який назвали «Сила мистецтва». Це фактично гарантійний аналог квитка на будь-яку виставу за вибором глядача протягом кварталу. Його можна подарувати близьким, знайомим, будь-кому.

Правила користування ним наступні:

  1. Даний подарунковий сертифікат не є вхідним квитком.
  2. Сертифікат підлягає обов’язковому обміну на вхідний квиток відповідної цінової категорії, обраної глядачем вистави, в касі театру.
  3. У випадку вищої вартості ціни квитка, ніж номінал сертифіката, глядачем оплачується різниця вартості між квитком та сертифікатом. У випадку нижчої вартості квитка — повернення різниці не проводиться.
  4. Термін дії, протягом якого необхідно скористатися сертифікатом, обмежений, про що зазначено на ньому. Прострочені за терміном дії або невикористані сертифікати поверненню не підлягають.
  5. Обмін сертифіката на грошовий еквівалент не здійснюється у будь-якому випадку.
  6. Підтвердженням ознайомлення з цими правилами є обмін сертифіката на вхідний квиток.

ПРОЄКТИ

Театр успішно взяв участь у Проєкті «Запровадження послуги аудіоопису для осіб з порушенням зору » за підтримки Українського Культурного Фонду «Культура без бар’єрів». Автор і керівник Проєкту Любомир Покотило. Співпраця з ПОГ «Вінницьке УВП УТОС». Координаторка проєкту в театрі, аудіоопис / Світлана Фицайло).

Театр на постійній основі участь у Проєкті «Знайди себе», організатором якого є Вінницька обласна Рада та Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб Вінниччини.

Співпраця з радіо «Місто над Бугом» — 101,8 FM. «Театральна кав’ярня», яку представляють журналістка Олена Черпатюк та театрознавця Світлана Фицайло.

У планах – Проєкт «Терапія театром». Психоемоційна підтримка тих, кого обпалила війна.

Відкриття театрального сезону 2024-25 рр.

26-27 вересня о 18.30 Велика сцена:

Комедійний детектив за п’єсою Мартіна МакДонаха «Останній кат». Режисер-постановник — Євген Карнаух.

3-4 листопада о 18.00 Мала сцена:

Метафізична драма за п’єсою Матея Вішнєка «Пригода ведмедиків панда». Режисер-постановник — Григорій Сиротюк.

До новорічних та різдвяних канікул:

Казкова історія «Пригоди в Дивокраї Оз». Режисер — Роман Хегай-Семенов.

Різдвяний концерт:

Комедія за п’єсою Роберта Тома «Вісім люблячих жінок». Режисерка-постановниця — народна артистка України Таїса Славінська.

Драма Лесі Українки «Касандра». Режисер-постановник — Євген Карнаух.

Білети на вистави можна замовити на сайті театру

Сьогодні у трупі 4 народних артисти України: Клавдія Баріл, Валерій Прусс, Таїса Славінська, Анатолій Вольський; 10 заслужених артистів України: Надія Колесниченко, Володимир Постніков, Надія Кривцун, Діана Калакай, Жанна Андрусишена, Наталя Шолом, Любов Остапчук, Максим Какарькін, Олена Пархоменко.

Театр очолює з. ж. України Іван Дмитрович Педорук.
Головний режисер театру: народна артистка України Таісія Славінська.

Редакція «Реалу» вдячна за допомогу у зборі інформації Світлані Фицайло – керівниці літературно-драматургічної частини театру.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Вот как нужно мыть посуду

29.11.2015 - 19:17
А вы умеете мыть посуду? Да? А вот мы уверены, что после просмотра этого видео – ответ будет отрицательным. Вывод один — каждый должен делать то, что он делать мастер. ...

«Реал» в основное время проиграл «Баварии» 1:2. Видео голов

18.04.2017
В Мадриде завершился очень напряженный ...