На Вінниччині відкрили рибальський сезон

З 1 липня у водоймах Вінницької області стартував рибальський сезон. Закінчився термін дії нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.

Про це повідомляє Вінницький рибоохоронний патруль.

Нагадуємо, що відповідно до Правил рибальства громадянам дозволяється вилов риби з берега вудками та спінінгами усіх видів з використанням штучної або природної принади у разі, якщо загальна кількість гачків не перевищує сім одиниць на одного рибалку.

«Раків дозволено ловити раколовками конструкції «хапка» діаметром не більше 70 см, кроком вічка не більше 22 мм у кількості не більше однієї одиниці на одного рибалку. Підводне полювання дозволяється підводними рушницями (без застосування аквалангів)», – зазначається у повідомленні.

Добова норма вилову риби становить – 3 кг та 1 трофей, раків – 30 шт.

Правилами рибальства також передбачені мінімально дозволені для добування (вилову) розміри водних біоресурсів, так для сома не менше 80 см, щуки – 50 см, судака – 42 см, білого амура і товстолоба – 40 см, білизни, ляща і сазан (коропа) – 30 см, чехоні – 24 см, синця – 22 см, лина і рибця звичайного – 20 см., рака – 10 см тощо).

Заборонено ловити рибу, що занесена до Червоної книги України. Це стерлядь прісноводна, вирезуб причорноморський, марена дніпровська, бистрянка російська, рибець малий, карась звичайний, минь річковий, ялець звичайний, йорж носар та мінога українська, в’язь звичайний та підуст звичайний.

За порушення Правил рибальства передбачена адміністративна відповідальність, а саме:

ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) – передбачає попередження або накладення штрафу у розмірі від 34 до 170 грн;

ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лов) – штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів;

ч. 1 ст. 90 КУпАП (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, види яких не занесені до Червоної книги України, але внесені до переліків рідкісних видів тварин і рослин, або які мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність) – штраф у розмірі від 340 до 510 грн (на громадян) та від 510 до 850 грн (на посадових осіб) з конфіскацією незаконно добутих водних біоресурсів;

ч. 2 ст. 90 КУпАП (погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України) – штраф у розмірі від 510 до 850 грн (на громадян) та від 850 до 1 360 грн (на посадових осіб) з конфіскацією незаконно добутих водних біоресурсів.

Також за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Как работают механизмы автомата Калашникова, — замедленная видеосъемка

09.12.2016 - 14:32
YouYube-канал Vickers Tactical в деталях показал работу механизмов самого распространенного в мире автомата. Автомат Калашникова – самая узнаваемая в мире модель оружия и наиболее массовый «огнестрел». По самым скромным оценкам, ...

Конкурс красоты в КПИ спровоцировал скандал

02.04.2019
На странице официального аккаунта студенческого ...

«Шахтер» перед матчем с «Ромой» разгромил «Черноморец». Видео голов

16.02.2018
Донецкий «Шахтер» подтверил свой статус ...