На пляжах Вінниці заборонили купатися

Фахівці завершили перевірку показників води у річці Південний Буг та Вишенському озері у межах Вінниці. Висновок традиційний для останніх років — купатися заборонено через надмірну кількість у воді шкідливих речовин.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Фахівці Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби разом з лаборантами у травні відбирали проби з водойм в місцях купання людей на території обласного центру.

«Результати лабораторного аналізу показали, що на Вишенському озері якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками», — зазначають у службі.

Вміст лактозопозитивних кишкових паличок майже у 5 разів перевищує норму. За фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність водневому показнику (рН), зафіксована невідповідність за забарвленням.

На пляжі «Гонти» якість води не відповідає нормативним значенням за «мікробіологією». Вміст лактозопозитивних кишкових паличок у 9 разів перевищує норму. Встановлена невідповідність за запахом, за забарвленням.

На пляжі «Хімік» якість води не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками (вміст лактозопозитивних кишкових паличок у 5 разів вище норми) та за «хімією» — невідповідність за рН і запахом.

На пляжі «Центральний» якість води річки Південний Буг відповідає санітарним вимогам за мікробіологічними показникам, а за фізико-хімічними показниками встановлена невідповідність за рН і забарвленням.

«Враховуючи викладене, з метою недопущення виникнення захворювань серед населення, пов’язаних із забрудненням води відкритих водойм, на адреси начальника КП ВМР «Комбінат комунальних підприємств» та директора департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради направлені листи щодо необхідності встановлення на вказаних пляжах табличок із надписами «Купатись заборонено». Вінницьке міське управління рекомендує мешканцям міста утриматись від купання на пляжах! Бережіть себе та своїх рідних», — вказають у ГУ Держпродспоживслужби. 

Нагадаємо, два роки тому на пляжах «Гонти» та «Хімік» було організовано щоденне прибирання територій, встановлено урни та контейнери для збирання побутових відходів, роздягальні, лавочки, тіньові навіси, громадські туалети та душові кабіни, санітарно-технічне обладнання яких підключено до централізованих мереж водопостачання. Забезпечено роботу медичних пунктів та рятувальників.

Зазначимо, що тоді, у 2021 році, вперше за останні роки був наданий дозвіл на купання. У попередні роки була або заборона, або рекомендація не купатися. І щоразу аналізи показували різноманітних забруднення води. Хоча люди в переважній своїй масі ці заборони ігнорували.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Пенсионер из Черниговской области перевел Mercedes-Benz на дрова: видео

22.03.2017 - 14:10
Николай Наумчик нашел заброшенный Mercedes-Benz, восстановил его и самостоятельно оснастил автомобиль газогенератором, который способен работать на дровах. Бензин теперь необходим только в небольших объемах для розжига основного топлива. Как рассказал ...

Интернет покоряет видео с лысыми кошками в париках

07.08.2016
Страшнее кошки зверя нет. Это ...