Ми притягнемо Путіна до відповідальності, – лідери G7

Лідери держав G7 за підсумками зустрічі за участі президента України Володимира Зеленського заявили, що притягнуть до відповідальності російського диктатора Володимира Путіна за вторгнення в Україну.

«Не може бути безкарності за воєнні злочини та інші звірства. Ми притягнемо президента Путіна та відповідальних за це осіб до відповідальності згідно з міжнародним правом.

Ми підтверджуємо, що безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною і що будь-яке застосування хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки», — йдеться у спільній заяві.

Це перша за 10 місяців після масштабного вторгнення РФ в Україну така конкретна заява щодо неминучості покарання особисто для Путіна і його кровавого оточення злочинців.

Створити спеціальний трибунал за воєнні злочини в Україні для вищого керівництва Росії. Проєкт такої резолюції поширюють в ООН.

Як повідомляло видання The Guardian, розглядають два варіанти суду. Перший — двосторонній договір між Україною та ООН, який вимагає згоди Генеральної асамблеї. Це забезпечить підтримку всього міжнародного співтовариства щодо створення окремого трибуналу. І другий — це внутрішній суд, створений Україною за участі Євросоюзу чи Ради Європи — і, можливо, схвалений голосуванням на Генасамблеї ООН. Розслідування та збір доказів воєнних злочинів Росії проти України наразі ініціювали вже 20 держав.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Задержанный активистами Харькова экс-глава Нацкомфинуслуг подставил Авакова

31.07.2016 - 03:05
В Харькове активисты, увидев садящегося в дорогой автомобиль пьяного (они его посчитали нетрезвым, на вид и по поведению его в дальнейшем, скорее всего, он таки был пьян, хотя пройти тест ...

Кадыров пригрозил Березе за «эпитет» в адрес Скабеевой: видео конфликта

25.01.2019
Известный своей мстительностью лидер Чечни ...

Как покрасить кожаную сумку

01.11.2015
Видео-урок о том, как покрасить ...

Появилось видео захваченных Путиным в Крыму украинских кораблей

13.01.2018
Российский телеканал «Звезда» опубликовал видео, ...