Журналісти побували у бункері Зеленського

Журналісти побували у бункері, в якому у перші дні війни перебував президент України Володимир Зеленський. Про темне, позбавлене вікон і вкрай засекречене місце у неділю, 19 лютого, розповідають журналісти видання The Sunday Times.

За їхніми словами, доступ до таємного укриття мала лише невелика група наближених до українського лідера.

«Український президент разом з оточенням пробув в укритті без світла та мобільного зв’язку практично до початку травня 2022 року, хоча спочатку йшлося про кілька днів», — зазначають журналісти у статті.

Тоді президент рідко виходив на поверхню, щоб запевнити українців, що лишається в країні. Його команда, яка опинилася в ізоляції, отримувала інформацію про події завдяки своїм гаджетам.

Ті, хто отримав запрошення проживати у підземному бункері, мали підписати угоду про нерозголошення.

Ця угода містила заборону розкриття будь-яких деталей. В тому числі розташування об’єкта, його дизайн і зручність. Навіть про харчування не можна було говорити.

Згідно з протоколом безпеки, паролі для входу до бункеру змінювалися щодня.

Цей секретний бункер існує в Україні ще з часів СРСР та створений для забезпечення виживання під час тотальної ядерної війни. Завдяки своїй конструкції він може витримати прямий удар ядерної зброї та має власні системи життєзабезпечення, вентиляції та водопостачання.

За останній місяць, як повідомляє The Sunday Times, Зеленський відвідував бункер всього один раз.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що секретну залізницю побудували в Росії для глави Кремля Путіна. До її складу також входить мережа станцій до резиденцій глави РФ. Про це повідомляkj видання Проект у вівторок, 14 лютого.

«До всіх основних резиденцій Володимира Путіна підвели залізничні гілки, а поряд побудували секретні станції, з’ясував Проект. Це підтверджує повідомлення Центру Досьє про те, що глава держави останнім часом почав частіше користуватися поїздом, аніж літаком», – йдеться в повідомленні.

За даними видання, є три локації, які можуть бути пов’язані із засекреченим залізничним сполученням Путіна. На території Валдайського національного парку під охороною перебуває залізнична станція з вертолітним майданчиком поруч із селом Довгі Бороди. Троє місцевих жителів повідомили виданню, що станцію і спеціальну залізничну гілку до неї побудовано тільки для Путіна.

Згідно із супутниковими знімками, станція в Ново-Огарьово з’явилася у 2015 році – вона розташована за 400 метрів від резиденції Путіна у Московській області. Земля під станцією була вилучена з приватної власності на користь ФСО Росії рішенням тодішнього прем’єр-міністра РФ Дмитра Медведєва. 

Водночас для зупинки поїзда біля сочинської резиденції Бочарів ручай у 2017 році з’явилася платформа і нова тупикова залізнична гілка, схована за високим парканом від колій, по яких ходять електрички.

За словами екс-машиніста, з яким розмовляв Проект, бронепоїзд Путіна базується у депо на станції Москва-Каланчовська, де розміщено закритий вокзал для віп-персон.

Спецпоїзд президента РФ належить компанії Гранд-Сервіс Експрес, яка була пов’язана з близьким другом Путіна Юрієм Ковальчуком.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Украина провела успешные испытания нового оружия: видео

24.11.2016 - 00:49
Украина продолжает разрабатывать и выпускать новые образцы современного вооружения. В последнее время успешные испытания прошли несколько видов ракет и ракетных систем, а в среду 23 ноября на полигоне Девички в ...

Де у Вінниці розмістив свою канцелярію Симон Петлюра?

26.09.2016
Ошатні житлові будиночки приватного сектору, ...