Жити у режимі відключень доведеться до кінця березня

Імовірно, Україна житиме в умовах регулярних відключень електроенергії щонайменше до кінця березня. Зрозуміло, що багато буде вирішувати той фактор, чи будуть подальші руйнування енергосистеми країни.

Про це пише керівник постачальника енергоресурсів YASNO Сергій Коваленко у Facebook.

«Сьогодні знову маємо різні відключення: починали з стабілізаційного графіка, але вдень отримали нові обмеження від «Укренерго» і відключаємось й екстрено. Максимальні обмеження за сьогодні – 391 МВт, відключені більш як 953 тисячі клієнтів. 

Енергетики, попри погану погоду, зараз максимально стараються завершити відновлення до ще більших холодів. І хоча зараз відключень стало менше, я хочу, щоб всі розуміли: швидше за все, жити у режимі відключень українцям доведеться щонайменше до кінця березня».

Коваленко описав кілька можливих сценаріїв розвитку подій. Базовий сценарій такий: якщо нових атак на енергомережу не буде, то за нинішніх умов генерації електронергії дефіцит потужності може бути рівномірно розподілений по всій країні. Це означає, що відключення будуть скрізь, але менш тривалими.

За словами виконавчого директора YASNO, позитивний сценарій такий: «Нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком імовірно, будемо мати вдосталь електроенергії, так що зможемо відмовитися від відключень взагалі». 

Негативний сценарій буде у тому випадку, якщо мережу сильно пошкодять внаслідок атак. Тоді доведеться задіювати не лише погодинні стабілізаційні відключення, але і екстрені, за яких «світла може не бути дуже тривалий час», визнав Коваленко.  

«Мені здається, слід бути готовими до різних варіантів, навіть до найгірших. Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення. Краще зараз це зробити, аніж потім бідкатися і звинувачувати когось. Тим більше, всі ми знаємо, хто винен насправді. Я впевнений, що ми впораємося!», — завершив Коваленко.

Нагадаємо, днями Україна вдруге зробила тестове постачання електрики з Європи. Про це повідомив державний енерготрейдер АТ Енергетична компанія України (АТ ЕКУ) у суботу, 19 листопада.

Вказано, що тестове постачання потужністю 1 МВт тривало протягом двох годин. За останній місяць це вже друге тестове постачання за імпортними контрактами компанії. Перший тест імпорту електроенергії було проведено 27 жовтня.

«Ситуація з енергопостачанням в Україні внаслідок ракетного обстрілу залишається складною і змінюється щодня. Ми продовжуємо тестувати можливість імпорту, щоб країна мала додаткові інструменти для підтримки енергосистеми», – заявив генеральний директор АТ ЕКУ Віталій Бутенко.

Поки що імпорт електроенергії не носить комерційного характеру, а здійснюється для перевірки можливості отримувати електроенергію зі Словаччини у разі потреб енергосистеми України.

З 30 жовтня по 1 листопада постачання електроенергії в Україну зі Словаччини становило 300 МВт-год. Про це свідчили дані європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.

Так, 30 жовтня імпортувалося по 25 МВт протягом семи годин (з 8:00 до 15:00) та на 1 листопада підтверджено постачання по 25 МВт протягом п’яти годин (з 10:00 до 15:00).


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Геращенко опубликовал видео расстрела супружеской пары в Николаеве

30.01.2019 - 19:37
У Ленинского райсуда Николаева были расстреляны в упор муж с женой. Оба погибли. Как видно на записи, появившейся в сети, после убийства двое мужчин спорили, кто сядет за руль машины ...

Кошка овладела тигром

27.02.2016
На этом видео кошка тащит ...

Такого смешного гола вы еще точно не видели! (видео)

09.10.2015
В истории футбола множество курьезных ...