Влада Грузії обурилася скасуванню західного фінансування

Рішення Євросоюзу та США, пов’язані із зупиненням допомоги у сфері оборони Грузії, не відповідають очікуванням грузинської влади щодо перезавантаження відносин, заявив прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе. Про це сьогодні пише Ехо Кавказу. Тобто він свідомо робить вигляд, що не розуміє реакції заходу на відверто проросійську політику свого уряду.

Глава грузинського уряду вкотре наголосив, що «на тлі політичних подій останніх чотирьох років ці відносини справді потребують перезавантаження».

«До цього грузинська сторона, наша держава, наш уряд готові від початку і до кінця, ми чекаємо на наступні кроки. Звичайно, такі рішення є контрпродуктивними для перезавантаження відносин. Сподіваюся, що в майбутньому буде зроблено прагматичні, раціональні, правильні та справедливі кроки, і це допоможе перезавантажити відносини між США та Грузією. Ми готові до цього від початку та до кінця», — заявив глава грузинського уряду.

9 липня посол Євросоюзу Павло Герчинський заявив, що «процес приєднання до Євросоюзу Грузії на цей час зупинено». Крім того, посол повідомив, що ЄС припинив фінансову підтримку Грузії — заморозив 30 мільйонів євро для Сил оборони Грузії.

Нагадаємо, 14 травня парламент Грузії остаточно ухвалив законопроєкт про прозорість іноземного впливу, який спричинив масові протести.

США заявили, що запроваджують нову політику щодо введення візових обмежень стосовно Грузії через закон про «іноагентів». Крім того, Пентагон скасував спільні військові навчання з Грузією.

Грузія на сьогодні являє собою унікальну країну з точки зору відношення до війни Росії проти України.

При тому, що тотальна більшість народу Грузії підтримує Україну, бажає нашої перемоги і навіть ненавидить російських окупантів (що природньо, враховуючи напад РФ на саму Грузію у 2008 році), діюча влада намагається виглядати нейтральною, а насправді працює в руслі підтримки Путіна і Росії. Мова про уряд і правлячу партію.

Нагадаємо, 30 травня абсолютно проросійський прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе провів «паралель» між Революцією Гідності та протестами в Грузії, назвавши Україну «країною, що обвалилася». 

На тлі тодішніх протестів у Грузії Кобахідзе заявив, що «ніхто не дочекається «майдану» у країні. За його словами, внаслідок Революції Гідності владу в Україні нібито призначили кілька разів ззовні.

«До 2013 року Україна була державою, яка мала територіальну цілісність, з економікою 200 мільярдів доларів, а сьогодні країна розвалилася, економіка країни якісно скоротилася за стільки років, 20% територій країни окуповані, десятки тисяч людей загинули, і хто візьме на себе за це відповідальність?» — заявив грузинський прем’єр.

Тобто він не бачить причини — нападу більш потужної фашистської Росії…

У Міністерстві закордонних справ України тоді оперативно прокоментували скандальну заяву Кобахідзе. У відомстві наголосили, що висловлювання прем’єра Грузії є неприйнятними та обурливими.

«Не Україна, яка обороняється, а виключно Росія, яка віроломно напала на нашу землю, відповідальна за тисячі втрачених життів, руйнування українських міст та сіл», — заявили у МЗС.

У відомстві звернули увагу на те, що у своїй заяві Кобахідзе жодного разу не згадав слово «Росія».

«Прикро спостерігати послідовну та постійну деградацію політичних заяв прем’єра Грузії, які останнім часом вже важко відрізнити від заяв російського керівництва», — додали у МЗС.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Пьяный дядька прыгает на батуте (видео)

07.09.2015 - 09:33
Что у трезвого на уме, то у пьяного на языке. В нашем же случае – о чем трезвый мечтал, то он, уже пьяный, сделал. Компания отдыхала. Приняв некую дозу шнапса, ...