Вінниця і Нансі стали містами-побратимами

У Франції мер Вінниці Сергій Моргунов 9 грудня разом із очільником Нансі Матьє Кляйном підписали угоду про побратимство двох міст.

«Наші міста мають багато спільного. Тому ми сподіваємося на довготривалу дружбу в різних галузях та на всіх рівнях: від муніципалітетів до простих громадян», – написав у Фейсбук Сергій Моргунов.

Він подякував громаді Нансі, муніципалітету та своєму колезі-меру за дружню зустріч та підтримку України в часи великої війни.

«Співробітництво з європейськими містами зміцнює не лише наше місто. Кожен новий міжнародний партнер – це союзник України», – додав Сергій Моргунов.

Керівникам міст знадобилося трохи менше 4 місяців для оформлення відносин між громадами. Адже у Вінниці 11 серпня Сергій Моргунов і Матьє Клайн підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цим і було розпочато шлях до встановлення побратимських взаємовідносин.

«З французькими партнерами нас також об’єднує орієнтація на покращення екології та клімату. Вінниця першою в Україні задекларувала Зелений курс як стратегічний вектор розвитку. Тож, в рамках цього напряму можемо говорити про експертне сприяння у впровадженні природоорієнтованих рішень. Особливо цікавим для нас буде досвід Нансі у впровадженні нових видів екологічного транспорту», — сказав тоді Моргунов.

Нансі – 100-тисячне місто на північному сході Франції, історичний центр регіону Лотарингія. У міста з 1955-го встановлено побратимські відносили з німецьким Карлсруе, нещодавнім побратимом Вінниці. Тож можна сказати, що німці стали містком для налагодження стосунків.  

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є вже вісім міст-побратимів:
  • Кельце, Польща
  • Пітерборо, Великобританія
  • Бірмінгем, США
  • Бурса, Туреччина
  • Бат-Ям, Ізраїль
  • Паневежис, Литва
  • Карлсруе, Німеччина
  • Нансі, Франція.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Бойцы ВСУ показали, чем их обстреливают оккупанты: видео

01.06.2018 - 15:03
Недавно позиции 93-ей бригады подверглись тяжелому артиллерийскому обстрелу. К счастью, потерь в личном составе не было. Серьезно пострадал лишь грузовой автомобиль. Тогда «третья сила» нанесла ответный удар по оккупантам. Нынче ...

Белка ругается, не желая идти в дупло (видео)

08.04.2016
Зверьку так понравилось спать на ...