В Україні загинули двоє бійців Грузинського легіону

На відміну від влади Грузії більшість пересічних грузин підтримує Україну, а окремі з них воюють за нашу країну. На жаль, не без втрат.

Сьогодні стало відомо, що ще двоє бійців Грузинського легіону, який воює проти Росії, загинули на війні в Україні. Про це повідомило Эхо Кавказа.

Зураб Циклаурі й Гоча Жванія загинули на передовій на східному фронті.

«Вони воювали у складі Грузинського легіону в Україні з 2014 року. Грузинський легіон висловлює свої співчуття сім’ям загиблих. Слава героям!» — йдеться в публікації

Повідомляється також, що з 24 лютого 2022 року до на війні проти російської агресії в Україні загинуло вже 58 грузинських добровольців.

Грузинський національний легіон — військовий підрозділ, що був заснований 2014 року добровольцями-грузинами, і брав участь у російсько-українській війні на боці України. Від 24 лютого 2016  — у складі Збройних Сил України, легіон інтегрувався у 25 батальйон «Київська Русь» 54-ї ОМБр (3-я рота). В історії України це перший випадок, коли до складу Збройних сил офіційно прийняті іноземці. З 2022 легіон — у підпорядкуванні Головного управління розвідки.

Ініціатором та засновником легіону є командир  — Мамука Мамулашвілі.

«Українці свого часу у 90-х роках дуже сильно допомагали Грузії у боротьбі з окупаційними військами Росії під час Абхазького конфлікту. Україна була єдиною країною, яка відкрито допомагала Грузії у протистоянні з Росією. Вважаю, що це обов’язок кожного грузина прийти та допомогти Україні. Тому те, що ми тут зовсім не дивно. Наприклад, зараз зі мною воює мій друг, якого українські військові врятували у Грузії, коли йому було шість років. Ми тут тому, що це та лінія фронту, де проходить межа свободи та незалежності, як України, так і Грузії. Це чергова лінія військового зіткнення двох різних ідеологій, війна двох світів. Це не просто війна за свободу та незалежність, це війна проти російського середньовічного мракобісся, невігластва та імперського псевдовеличчя», — розповідав Мамулашвілі.

Відразу після початку російської агресії на Донбасі, Мамука зібрав співвітчизників, що мали бойовий досвід у бойових діях, і приїхав до України. Був створений бойовий підрозділ із назвою «Грузинський Національний Легіон». З перших днів війни воювали практично на всіх ділянках фронту.



Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Подмосковье потерпел крушение танк (видео)

03.06.2016 - 15:53
Происшествие с танком случилось у Наро-Фоминска Московской области. Там, как известно, дислоцируется Кантемировская дивизия. По официальной информации оборонного ведомства России – танк свалился с перевозящего его трейлера. Авария произошла из-за ...

Задержание украинских пограничников: ФСБ показала видео допроса

13.10.2017
Появилось видео допроса украинских пограничников, ...

Четырехлетней девочке доверили провести тест-драйв 18-тонного грузовика (видео)

05.12.2015
Тест-драйв 18-тонного грузовика доверили провести четырехлетней ...