В Україні виник дефіцит робочої сили

В Україні спостерігається тенденція до зменшення пропозиції робочої сили. Головні причини — міграція та мобілізація. Паралельно попит на працівників зростає. Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ за жовтень 2023 року.

«Кількість вакансій надалі зростала як через сезонність, так і пожвавлення економіки», — йдеться у документі.

А кількість резюме, за даними НБУ, знижується. Одією з можливих причин цього регулятор називає поступове відновлення зайнятості українців.

НБУ посилається на результати опитування «Рейтингу», за якими серед людей, що мали роботу до повномасштабного вторгнення, частка тих, хто не працює, зменщилася до 25%.

Крім того, НБУ вказує на обмежену пропозицію робочої сили через міграцію та мобілізацію.

Взагалі в Україні з початку 2023 р. покращується ситуація на ринку праці. У серпні рівень офіційного безробіття в Україні впав до історичного мінімуму. Про це йдеться у звіті Державної служби зайнятості, який оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Згідно з даними НБУ, кількість зареєстрованих безробітних впала до 108,7 тис., серед яких 78,8 тис. — жінки. Рік тому було 278,6 тис. безробітних. Також зазначається, що кількість зареєстрованих безробітних, які отримують допомогу з безробіття, впала за рік з 230,5 до 45,4 тис. осіб.

За інформацією Державної служби статистики за серпень, за віковими групами 22% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 29% – у віці від 35 до 44 років; 29% – у віці від 45 до 55 років; 20% – понад 55 років.

За освітою: 43% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 36% – професійно-технічну, 21% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних 19% раніше були зайняті у державному управлінні, обороні, обов’язковому соціальному страхуванні, 18% – у сфері торгівлі, 13% – у переробній промисловості, 10% – у сільському, лісовому та рибному господарствах.

“В Україні дуже велика тіньова економіка, тому у нас взагалі немає проблеми із безробіттям. В нашій країні лише ледацюга не може працевлаштуватись. Роботи було багато і до війни, і зараз. Лише на початку війни були певний час проблеми з працевлаштуванням. Але це вже давно позаду”, — пояснює Олександр Охрименко, президент Українського аналітичного центру.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В центре Киева сожгли убогое чучело Ленина: видео

08.11.2017 - 01:11
День 7-го ноября в Киеве завершился сожжением того, что назвали чучелом Ленина. Организаторы и исполнители акции — активисты «Национального корпуса»  не заморачивались над художественным изготовлением объекта поджога, а просто надели ...

Дальнобойщики помогли спасти груз и машину коллеги (видео)

27.12.2015
Дорога, тем более дальняя, сопряжена ...

На VW Golf установили систему управления жестами

21.06.2015
Обновленный Volkswagen Golf, который появится ...