В Україні схвалили примусову евакуацію дітей

Кабінет Міністрів сьогодні схвалив механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Відтепер обов’язкова евакуація проводитиметься на підставі рішення обласних військових адміністрацій, погодженого з органами військового командування та Координаційним штабом з питань обов’язкової евакуації.

Примусову обов’язкову евакуацію дітей проводитимуть у супроводі одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

«Діти, які опинилися в зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них – на дорослих. Відмова батьків або опікунів евакуювати дитину не допускається, адже йдеться про її життя», – зазначили у відомстві.

Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук вважає, що рішення Кабміну має спонукати батьків відповідальніше ставитися до питання евакуації дітей. 

Наразі під критерії примусової евакуації дітей із зон бойових дій підходить тільки Бахмут Донецької області.

Раніше повідомлялося, що у Бахмуті залишається щонайменше 4 000 цивільних осіб, серед яких щонайменше 38 дітей. 

Нагадаємо, у січні у прифронтовому місті Авдіївка Донецької області через серцевий напад померла 6-річна дівчинка. Про це тоді повідомив голова військової адміністрації міста Віталій Барабаш. Дівчинка жила разом із дідусем та бабусею: її мати за кордоном на заробітках, а батько помер.

З червня минулого року через постійні обстріли родина жила у підвалі. Волонтер Владислав Маховський, який займається евакуацією людей із прифронтових територій, повідомляв, що неодноразово пропонував родині виїхати. «Вони не захотіли евакуюватися, бо у старій частині Авдіївки у бабусі та дідуся Елі є старенькі батьки», — розповдав волонтер.

«…у дівчинки почали німіти руки та ноги, вона нікому не сказала. На жаль, немає жодного законного механізму примусово вивозити дітей із міста», — сказав тоді Віталій Барабаш. Тепер вони є…

Зазначимо, що багато хто вважає, що високий відсоток тих, хто залишився в таких містах, як Авдіївка, є «ждунами», тобто тими, хто чекає на окупантів, або підтримуючи їх, або нейтрально ставлячись. А щодо мами малечі, то тут взагалі більшість людей просто не розуміють, як можна було залишити доньку і свамій знаходитись в безпеці у Європі! Адже дитину можна було вивезти із собою, тим паче є програми підтримки біженців…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Трагедии и прелесть Олимпиады

08.08.2016 - 15:49
На Олимпиаде, как и в жизни, от трагичного к прекрасному всего шаг. Только на главных Играх планеты все на виду и под прицелом камер и во внимании миллиардов людей во ...

Депутата Татьяну Чорновол побили на редуте блокады: видео

06.03.2017
Нардеп Татьяна Чорновол в понедельник ...

Мейвезер с большим трудом победил МакГрегора: видео

27.08.2017
Прошедший 27 августа в американском ...