В Росії знову змінили командуючого Західним військовим округом

В Росії вчетверте з початку повномасштабного вторгнення в Україну змінили командувача Західного військового округу (ЗВО). Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Йдеться про зачистку керівного складу армії від людей Шойгу на протеже Суровікіна і Пригожина. На цей раз останні проштовхнули такого собі Никифорова.

«В окупаційній армії відбулася чергова ротація у вищому командуванні. З посади командувача військ Західного військового округу було знято генерал-полковника Кузовлєва Сергія Юрійовича, який встиг побути на цій посаді лише близько місяця. Натомість Західний військовий округ очолив генерал-лейтенант Никифоров Євген Валерійович», — зазначили у ГУР.

За інформацією розвідки, Никифоров раніше обіймав посаду начальника штабу – першого заступника командувача військ східного військового округу.

На сьогодні він перебуває у командному пункті угруповання військ Захід у Богучарі Воронезької області.

Формальна причина звільнення Кузовлєва – провал підготовки наступу на Лиманському напрямі.

«Втім, за фактом цей прояв внутрішньополітичної боротьби у вищому керівництві Росії – людину з орбіти Шойгу-Герасимова змінюють на кандидата від групи Суровікіна-Пригожина», — зазначили у розвідці.

Генерал Никифоров став четвертим командувачем Західного військового округу з початку повномасштабного вторгнення, відзначають у розвідці.

Попередники Никифорова:

  • генерал-полковник Олександр Журавльов виконував обов’язки командувача ЗВО з листопада 2018 по липень 2022 (фактично з квітня 2022 р. був усунений від виконання обов’язків);
  • генерал-лейтенант Андрій Сичовий – з липня по серпень;
  • генерал-лейтенант Роман Бердников — із серпня по вересень;
  • генерал-полковник Сергій Кузовлєв – з листопада по грудень.

Нагадаємо, 29 жовтня російського генерала Олександра Лапіна, який командував угрупуванням окупаційних військ «Центр», було знято зі своєї посади.

Напередодні черговий «наїзд» на Лапіна зробив глава Чечні Рамзан Кадиров. Він звинуватив Лапіна в прориві ЗСУ в Донецькій області. Мовляв, «кадирівці», які прибули на місце, не виявив там людей Лапіна. В результаті довелося знімати оборону з Рубіжного та перекидати на місце прориву лінії ЗСУ. Загинули 23 особи, ще 58 отримали поранення.

Це був далеко не перший публічний напад Кадирова на Лапіна. Причому, його підтримував в цьому хазяїн ПВК Вагнера Пригожин.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Донецке загорелся трамвай: видео

24.04.2018 - 00:32
В Донецке 23-го апреля загорелся трамвай. Как подметили в соцсетях местные жители, «как обычно — женщины бегают, что-то пытаются сделать, а мужики стоят и снимают видео». Донецк, 23 апр, трамвай… ...

Американские морпехи начали тестировать «оружие будущего»: видео

28.03.2017
Боевые роботы, деревянные беспилотники, катера-субмарины ...