В МЗС спростували заяву Китаю щодо контрабанди зброї з України

Представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко заявив, що МЗС відкидає заяви МЗС Китаю з приводу контрабанди західної зброї, яка після надходження в Україну нібито опиняється в руках злочинних угруповань у Європі та інших регіонах.

«Категорично відкидаємо інсинуацію про нібито контрабанду західної зброї з України», — зазначив він.

За словами Ніколенка, Україна має сучасну ефективну систему контролю над отриманням та використанням озброєння, яка користується високою довірою з боку партнерів. Ця система багаторівнева і повністю виключає будь-яку можливість незаконного вивезення зброї.

Речник МЗС України додав, що Росія інвестує численні ресурси в дезінформацію, щоб підірвати міжнародну військову допомогу України.

«Закликаємо китайську сторону керуватися виключно фактами і не бути інструментом у руках російської пропаганди», — заявив Ніколенко.

Насправді, Піднібесна сама допомагає у цій війні Росії. Так, попри санкції Росія продовжує імпортувати цивільні китайські дрони фірми DJI через своїх дистриб’юторів та з країн Перської затоки. Про це повідомляло видання The Wall Street Journal.

Згідно з митними документами деякі з комерційних дронів прибувають на лінію фронту від російських дистриб’юторів, що постачаються китайською компанією DJI, тоді як інші перевозяться через Об’єднані Арабські Емірати.

Триваюче розгортання Росією китайських дронів на українському полі бою показує, як її армія змогла залучити критично важливе обладнання з-за кордону, попри широкомасштабну кампанію санкцій.

Так частину дронів DJI армія отримала з ОАЕ оплативши поставку через державний банк «Сбербанк», що перебуває під санкціями.

Пентагон стурбований тим, що ці дрони не тільки підживлюють військові зусилля Росії, але й дозволяють Китаю збирати важливі розвідувальні дані з поля бою, які можуть підвищити готовність Пекіна до війни.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Порошенко и Гройсман обратились к украинцам по вопросу национализации Привата: видео

19.12.2016 - 12:27
Президент Украины Петр Порошенко обратился к гражданам с объяснением ситуации вокруг Приватбанка. В частности, он отметил, что банк является системным и влияющим на всю финансово-экономическую ситуацию в стране, потому государство ...