Уряд перетворив «Укроборонпром» на «Українську оборонну промисловість»

Кабмін утворив акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» шляхом перетворення держконцерну «Укроборонпром».

Про це повідомив у Telegram представник уряду у ВР Тарас Мельничук.

Як уточнив Мельничук, 100% акцій АТ належать державі. 

Також затверджено статут  АТ «Українська оборонна промисловість» та положення про наглядову раду АТ.

«Установлено, що статутний капітал товариства становить 237 млн 071 тис гривень і формується за рахунок майна державного концерну «Укроборонпром» згідно з додатком 1 до акта приймання-передачі майна до статутного капіталу товариства», — додав він.

«Це не просто зміна вивіски, це реформа, яка готувалася тривалий час ще до початку повномасштабного вторгнення Росії. Україна прагне побудувати один із найпотужніших оборонно-промислових комплексів у світі.

Тому запроваджуємо ефективну модель управління для нового підприємства. Створюємо умови для залучення інвестицій у виробництво зброї, техніки та амуніції. Відповідні зміни також дозволять посилити взаємодію з нашими західними партнерами», — заявив прем’єр Денис Шмигаль.

Корпоратизація «Укроборонпрому» передбачена законом, який Верховна Рада ухвалила ще у липні 2021 року.

Як писала Економічна правда, за законом, перший етап реформування передбачає підготовку учасників концерну до реорганізації і перетворення Концерну в акціонерне товариство.

Другий етап передбачає створення галузевих бізнес-об’єднань в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також утворення господарських товариств на базі підприємств, включених до складу «Укроборонпрому».

На третьому етапі має завершитися перетворення концерну в акціонерне товариство, 100% акцій якого належатиме державі.

Повідомлялось, що трансформація торкнеться 137 розрізнених підприємств «Укроборонпрому», 21 з яких знаходиться на тимчасово окупованих Росією територіях.

Очікується, що реалізація передбачених законом норм дозволить державним оборонним підприємствам залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Собака Барака Обамы укусила девушку за щеку: видео

13.01.2017 - 02:12
Невероятная беспечность и отсутствие инстинкта самосохранения сыграли злую шутку с юной леди, которая посетила Белый дом. 18-летняя девушка вздумала поцеловать здоровенную собаку Барака Обамы. И естественно, та «тяпнула» ее за ...

Кошка снимает котенка с дерева

29.11.2015
Кошки, как правило, мамы хорошие. ...

Джамала испугала оголившегося на Евровидении пранкера Седюка: видео

28.05.2017
Джамала впервые прокомментировала выходку Седюка ...