Україні на сьогодні надали вже 77 танків Leopard-2

Фінляндія оголосила про надання Україні 14 пакету військової допомоги. Він включатиме три танки размінування Leopard 2R, важке озброєння і боєприпаси. Про це повідомляє Міноборони Фінляндії у четвер, 23 березня.

Вказано, що вартість нового пакету допомоги становить 161 млн євро. Всього з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну влада Фінляндії виділила допомоги на 910 млн євро.

З міркувань безпеки фінське військове відомство не розкриває весь зміст 14 пакету, а також терміни доставки.

«З точки зору оборонної боротьби України вся матеріальна допомога життєво необхідна. Ми й надалі рішуче підтримуватимемо Україну в протидії жорстокому нападу Росії», – заявив міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен.

Раніше Фінляндія вже прийняла рішення про передачу трьох броньованих танків для розмінування на базі Leopard 2, що означає, що загалом Фінляндія передасть Україні шість машин Leopard 2.

Нагадаємо, дев’ять країн заявили про намір передати Україні понад 150 танків Leopard. Про це сказав міністр оборони США Ллойд Остін, відкриваючи 10-те засідання Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн у середу, 15 березня.

«Коаліція країн, які пообіцяли надавати Україні танки Leopard, продовжує розростатися. Дев’ять країн зараз зобов’язалися надати понад 150 танків Leopard», – сказав Остін під час онлайн-засідання.

При цьому, залишається незрозумілим, йде мова взагалі про танки Leopard, чи все ж таки тільки про їх другу версію Leopard-2. Якщо другий варіант, то це круто і хотілося б розуміти, хто ще розщедрився за останні тижні. 

Але все ж таки скидається на те, що мова про 74 танки Leopard-2 і ще про 80 про Leopard-1 (останні обіцяють спільно надати Данія, Нідерланди і Німеччина).

Нагадаємо, станом на 24 лютого Україні були гарантовані 74 танки модифікації Leopard-2. І з тих пір нових оголошень не було. 

Так, 18 танків цього типу гарантувала Німеччина, 14 — Польща, по 10 — Швеція і Іспанія, по 8 — Норвегія і Канада, по 3 — Фінляндія і Португалія.

З урахуванням сьогоднішніх трьох танків від Фінляндії маємо 77 Leopard-2, але, як виявляється, 6 з них це танки для розмінування…

Додамо, що офіційно повідомлялося, що 14 танків від Польщі і 8 від Норвегії вже в Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Россия отправляет в Киев на «Евровидение» Юлию Самойлову с красивой песней о любви: видео

12.03.2017 - 23:15
Россия определилась с участником Евровидения-2017. Первый канал завершил так называемый внутренний конкурсный отбор исполнителей и композиций для участия в музыкальном конкурсе «Евровидение-2017» и определился с выбором -в Киев поедет Юлия Самойлова с песней о любви Flame Is Burning. Автор музыки ...

«Уезжай отсюда»: в России Путину устроили обструкцию. Видео

15.03.2018
В российской Махачкале школьники кричали ...

К Саакашвили в гостиницу пришли силовики: видео

12.09.2017
Утром 12 сентября в гостиницу ...