Україна оголосила бойкот ПА ОБСЄ у Відні

Делегація Верховної Ради у Парламентській асамблеї ОБСЄ проігнорує засідання зимової сесії ПА ОБСЄ у Відні на знак протесту щодо участі в ній російської делегації. Про це сьогодні повідомила член делегації, народний депутат від фракції Слуга народу Євгенія Кравчук в ефірі національного телемарафону.

«Ми не братимемо участі в офіційних заходах Парламентської асамблеї, ні в яких. Але ми їдемо до Відня для переговорів з нашими партнерами щодо того, що робити, як вивести з цієї кризи ОБСЄ і принаймні Парламентську асамблею ОБСЄ», — сказала нардеп.

Кравчук наголосила, що українська делегація виступає за реформування ПА ОБСЄ. За словами парламентаря, не можна миритися із ситуацією, коли «одна чи дві країни можуть заблокувати всі рішення».

«Це фактично глухий кут для будь-якої міжнародної організації, де діють такі правила», — зазначила депутат.

Члени української делегації разом із співвітчизниками, які проживають в Австрії, протестуватимуть проти участі російської делегації в ПА ОБСЄ у Відні.

Раніше Австрія видала візи представникам Росії, які братимуть участь у зимовій сесії ОБСЄ.

22-гу зимову сесію ПА ОБСЄ заплановано на 23-24 лютого у Відні.

Взагалі Україна послідовно намагається домогтися виключення фашистської Росії зі складу ОБСЄ. Ще в листопаді президент України Володимир Зеленський закликав Організацію з безпеки та співробітництва в Європі стати лідером у боротьбі з російським терором і позбавити РФ свого майданчику…

Єдиний шлях врятувати ОБСЄ — це позбутися Росії у її складі, а також позбавити РФ можливості впливати на процеси або рішення, що приймаються в організації. Про це 16 січня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на прес-конференції з головою ОБСЄ, главою МЗС Північної Македонії Буяром Османі у Києві.

«Ми вважаємо, що єдиний шлях врятувати ОБСЄ — це позбутися РФ у її складі. Поки ми дійдемо до цієї точки, потрібно робити все, щоб позбавити Росію можливості впливати на ті чи інші процеси або рішення, які приймаються в середині організації. Якщо до першого – повного виключення РФ з ОБСЄ – потрібно пройти шлях, то друге – мінімізація впливу негативного РФ на функціонування ОБСЄ вже відбувається”, – зазначив тоді глава МЗС України.

«Я зараз тут як голова ОБСЄ і закликаю Росію припинити цю війну, забрати свої сили і війська з України, а також проявити відданість цінностям і принципам ОБСЄ і повернутися до дипломатичного шляху», – заявив чинний голова ОБСЄ Буяр Османі сьогодні у Києві.

Але не всі в керівництві ОБСЄ готові відмовитися від російських внесків…

Членство Росії в ОБСЄ все ще має сенс. Про це заявила генеральний секретар організації Хельга Марія Шмід в інтерв’ю Welt у понеділок, 9 січня. Вона стверджує, що збереження дипломатичних каналів відкритими не означає, що є згода.

«У будь-якому випадку, із сьогоднішнього погляду, я думаю, що для Росії є сенс залишатися членом ОБСЄ», — вважає чиновниця.

За її словами, ОБСЄ є єдиною організацією безпеки, в якій за одним столом сидять усі, хто є важливим для європейської архітектури безпеки. Шмідт додала, що ОБСЄ виникла з конфронтації часів холодної війни і була започаткована країнами, які мали дуже різні інтереси, але хотіли запобігти ескалації.

«Одного разу нам знову знадобляться канали зв’язку», — висловила свою думку генсек. Начебто, коли прийде час, буде складно знайти канали зв’язку! Абсолютно дитяча відмовка від вчинення правильних вчинків…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Лига Европы-2017. Ростов – Манчестер Юнайтед – 1:1: видео голов

09.03.2017 - 22:46
В Российском Ростове одноименная команда сыграла в ничью 1:1 с «Манчестер Юнайтед» в первом матче 1/8 финала Лиги Европы. Первыми отличились манкунианцы — на 35-ой минуте гол на свой счет ...

Обладательница самых роскошных ягодиц в мире станцевала самбу: видео

25.01.2017
Обладательница самых роскошных ягодиц бразилианка ...