Україна має дрони, які летять на 1000 км, – Федоров

Україна значно збільшила виробництво дронів дальньої дії у 2024 році порівняно з минулим роком. Про це повідомив віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Welt.

За його словами, цьогоріч виробництво безпілотників дальньої дії вдалось збільшити вдесятеро порівняно з минулим роком.

«Більшість дронів, які атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1000 км, але зараз є моделі, які можуть пролетіти понад 1000 км», — розповів Федоров.

Міністр вважає, що саме від розвитку безпілотних технологій залежить результат війни. Однак наразі не можна сказати, хто перемагає у технологічній війні — на одних ділянках ми виграємо, на інших росіяни перевершують нас.

Сьогодні президент Володимир Зеленський провів майже тригодинну нараду щодо виробництва безпілотників.

За словами глави держави, на «максимально конкретній нараді» були присутні військові та урядовці.

«Оновили й деталізували плани виробництва на поточний рік за всіма типами безпілотників: FPV, бомбардувальниками, розвідниками, а також за далекобійними дронами для особливих завдань. Обговорили, як забезпечити гнучкість нашого ОПК», – написав президент.

Він зазначив, що потреби фронту постійно змінюються, тому наші виробники мають вчасно реагувати на них.

Також Зеленський повідомив, що було прийнято важливі рішення щодо спрощення процедури закупівель, імпорту комплектування, нарощування виробництва снарядів для дронів і навчання операторів.

Україна здатна подвоїти виробництво і виготовляти два мільйона безпілотників на рік за умови додаткової фінансової підтримки з боку західних країн і бізнесу. Про це, нагадаємо, 20 березня заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, писала The Guardian.

Він підкреслив, що в Україні вистачить потужностей для цього, єдине ж чого вона потребує — коштів. 

«Ми настільки масштабували ринок, що можемо виробляти більше одного або навіть двох мільйонів БпЛА», — сказав він.

Міністр додав, що понад 90% безпілотників, що використовують нині українці, виробляються в Україні, а у сфері задіяно більше 200 українських компаній.

«Україна стала майже самодостатньою у складанні безпілотників, за винятком комерційних квадрокоптерів для розвідки. Однак комплектуючі завжди доводиться закуповувати за кордоном», — зауважив він. 

Федоров зауважив, що важливими для України залишаються морські безпілотники, які знищують російські кораблі, розвідувальні БпЛА, які здатні кружляти в повітрі і стріляти ракетами на відстані до 20 км в тилу противника, а також дрони-камікадзе, які за допомогою штучного інтелекту можуть прйимати рішення на полі бою в режимі реального часу і самостійно вражати цілі на основі вхідного відео.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Пчеловод на спор сел на улей без штанов: видео

01.09.2017 - 17:25
Часто так бывает, что мужики за рюмкой чая похваляются сотворить, что ни будь эдакое. Тут же заключаются пари, а на утро приходится исполнять обещанное, чтобы не пострадала репутация человека отвечающего ...

ВСУ уничтожили ДОТ с террористами «ДНР» возле Донецка: новое видео

07.03.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...

Видео, из-за которого Ляшко могут посадить, покоряет Интернет

15.07.2016
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко ...