Україна купить у Польщі 100 БТР Rosomak

Польща продовжує демонструвати лідерство в питаннях допомоги Україні у відбитті навали російських фашистів. Серед іншого вона поставить 100 бронетранспортерів Rosomak (Росомаха) для потреб української армії. Кошти для закупівлі техніки нададуть країни ЄС та США, повідомив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький у Twitter.

«Українська армія закупить у нас 100 Rosomak, які виробляються у Семяновіце-Шленському. Rosomak – це бронетранспортери вищого класу. Купівля буде оплачена коштами ЄС та США», – написав Моравецький.

Відомо, що Rosomak – ліцензійна копія фінського БТР Patria, розробленого у 2001 році. Його вага 22 тонни, чотири осі, швидкість до 100 км/год по суші та 10 км/год по воді. Оснащений 30-мм гарматою Bushmaster II, кулеметом чи протитанковими ракетами, екіпаж три особи. Використовувався у війні в Афганістані. Усього на цей час випущено 670 таких бронетранспортерів.

Нагадаємо, нещодавно Варшава передала Україні 60 польських танків PT-91 (модернізована версія Т-72) та 14 танків Leopard 2. 

«Польща була першою країною, яка поставила 250 танків. Зараз ми готові відправити 60 наших модернізованих танків PT-91, а також 14 танків Leopard 2. Якщо ми не хочемо, щоб Україна програла, ми маємо бути дуже відкритими та наполегливими у своїй підтримці», — зазначив прем’єр Польщі наприкінці січня, коли це рішення було прийнято.

Також Польща відправляє до України 4 винищувачі Міг-29.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Презентовали шикарный спальный отсек в новом тягаче Volvo VNL: видео

30.08.2017 - 12:00
Volvo Trucks North America раскрыла особенности спального отсека нового поколения магистрального седельного тягача Volvo VNL. Длина этого, без преувеличения, шикарного жилого отделения составила 1.78 м. Помимо кровати к услугам водителя ...

В Донецке сожгли автомобиль, видео

11.10.2019
Местные жители, в частности украинский ...

Террористы ДНР получили гламурное оружие ПП «Оплот»: видео

07.07.2018
На оккупированной части Донбасса кризис. ...