Україна купить у Польщі 100 БТР Rosomak

Польща продовжує демонструвати лідерство в питаннях допомоги Україні у відбитті навали російських фашистів. Серед іншого вона поставить 100 бронетранспортерів Rosomak (Росомаха) для потреб української армії. Кошти для закупівлі техніки нададуть країни ЄС та США, повідомив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький у Twitter.

«Українська армія закупить у нас 100 Rosomak, які виробляються у Семяновіце-Шленському. Rosomak – це бронетранспортери вищого класу. Купівля буде оплачена коштами ЄС та США», – написав Моравецький.

Відомо, що Rosomak – ліцензійна копія фінського БТР Patria, розробленого у 2001 році. Його вага 22 тонни, чотири осі, швидкість до 100 км/год по суші та 10 км/год по воді. Оснащений 30-мм гарматою Bushmaster II, кулеметом чи протитанковими ракетами, екіпаж три особи. Використовувався у війні в Афганістані. Усього на цей час випущено 670 таких бронетранспортерів.

Нагадаємо, нещодавно Варшава передала Україні 60 польських танків PT-91 (модернізована версія Т-72) та 14 танків Leopard 2. 

«Польща була першою країною, яка поставила 250 танків. Зараз ми готові відправити 60 наших модернізованих танків PT-91, а також 14 танків Leopard 2. Якщо ми не хочемо, щоб Україна програла, ми маємо бути дуже відкритими та наполегливими у своїй підтримці», — зазначив прем’єр Польщі наприкінці січня, коли це рішення було прийнято.

Також Польща відправляє до України 4 винищувачі Міг-29.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ariana Grande — thank u, next: Новый клип Арианы Гранде побил рекорд просмотров на YouTube

02.12.2018 - 13:20
На Ютубе новый абсолютный рекорд — клип американской певицы Арианы Гранде всего за сутки собрал 64 миллиона просмотров. Видео настолько произвело впечатление на пользователей, что заняло лидирующие позиции в рейтингах ...

Видео с опускающейся огромной Луной стало хитом Сети

12.06.2018
Чудеса творит современная техника видеозаписи ...

Восточнее Донецка прошла огромная колонна военной техники, видео

15.08.2021
Спикер командования Объединенных сил Лидия ...