Україна і ЄС обговорюють недопущення блокади кордонів

Україна і Єврокомісія ведуть роботу над створенням механізму, який зробив би неприпустимою блокаду на кордонах. Про це сказав заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, повідомляє Інтерфакс-Україна 14 лютого.

«Питання блокування кордону є одним із ключових, які ми зараз порушуємо з Європейським Союзом, з Єврокомісією. Має бути якийсь запобіжник, що кордон не можна блокувати. Тобто ті дороги, які ведуть до пунктів пропуску, мають вважатися критичними для функціонування Євросоюзу, для країн, де є кордон, і їх не можна блокувати», – заявив Деркач на конференції Global Outlook: A Winning Vision, організованій Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

За його словами, зараз кордон можуть заблокувати підприємці з будь-якої сфери. Як приклад він навів блокаду кордону словацькими перевізниками й румунськими фермерами, вимоги яких стосувалися внутрішніх причин.

«Можу вам сказати, що є ризик, що кордон може бути заблокований будь-якими підприємцями з будь-якої сфери. Ведучи переговори з колегами з Міністерства інфраструктури (Польщі – ред.), ми бачимо, що вони намагаються зробити також усе, щоб запобігти якомусь можливому страйку в майбутньому», – заявив Деркач, пояснивши, що щодня для такого страйку можна знайти будь-яку причину.

За його словами, органам влади Польщі складно вплинути на протести, оскільки дозвіл на мирні зібрання видає місцева влада. Він навів як приклад нещодавній випадок із зупиненням на кордоні одного з автомобілів польського перевізника. Через видачу йому протоколу за порушення польські перевізники надіслали до Мінвідновлення України листа з попередженням, що готові поновити блокаду.

«Ризик того, що блокування кордону може бути використано як засіб досягнення своїх власних цілей, приватних цілей, які не стосуються навіть України, в інших країнах, є досить високим», – резюмував Деркач.

Як відомо, 9 лютого польські фермери розпочали новий загальнонаціональний страйк. Він триватиме до 10 березня. Було заблоковано п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною.

А напередодні польські фермери анонсували повну блокаду прикордонних переходів з Україною.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Бойцы ВСУ под обстрелом террористов провели дерзкую операцию и добыли трофей: видео

13.06.2017 - 23:19
У ВСУ очередной трофей на Бахмутке За первые 18 часов 13 июня спикер АТО Антон Миронович зафиксировал со стороны ЛНР обстрелы украинских позиций на Бахмутке: с утра у Новотошковского из ...

Кот — вижу цель, не вижу препятствий

27.02.2016
Кот, который на этом видео, ...