У Вінниці зареєстрували петицію проти перейменування вулиці Острозького на Гринцевича

Вінничанин Костянтин Балашов 14 травня опублікував петицію до міськради з проханням заборонити перейменування вулиці Костянтина Острозького на Назарія Гринцевича. Автор пояснив, що не справедливо віддавати перевагу одному українському герою, виказуючи таким кроком зневагу іншому. Адже Костянтин Острозький був не лише фундатором, будівничим, а й переможцем московітів на полі бою.  

«Наші мешканці не проти того, щоб вшанувати памʼять та честь загиблих наших героїв, але просимо взяти до уваги й ушанування історичної неменьш поважної людини, а, зокрема, Острозького Костянтина Івановича, імʼям якого названо нашу вулицю», – зазначає автор петиції.

Він нагадав відомі історичні факти. Зокрема те, що Костянтина Острозького його сучасники порівнювали із стратегами античності.

«Адже він провів 65 битв, в 62 з яких отримав перемогу. Князь придбав голосну загальноєвропейську славу після блискучої перемоги над московським військом під Оршею в вересні 1514 року. Керовані ним війська розгромили московську армію та узяли в полон її воєначальників», – нагадав вінничанин.

Він також нагадав, що «у 2018 року імʼя князя Костянтина Острозького носить 30-та окрема механізована бригада 3СУ», а у 2017 році іменем Великого Гетьмана Костянтина Острозького Україна, Литовська Республіка та Республіка Польща назвали багатонаціональний підрозділ литовсько-польсько-українську бригаду.

Редакція «Реала» теж вважає, що ім’я Назарія Гринцевича в майбутньому має отримати якась інша вулиця, а не Острозького.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Самодовольный котяра массажирует себе живот (видео)

27.02.2016 - 17:14
Этот самодовольный котяра, на видео, покажет Вам, как можно сделать массаж самому себе. ...

В Раде произошла драка: видео

06.10.2017
Первый закон проголосован После вчерашнего ...