У трьох країнах Європи раптово зникло світло

Електропостачання несподівано й практично повністю зникло в трьох країнах Балканського регіону: Боснії і Герцеговині, Чорногорії та Хорватії. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Чорногорський оператор електромережі CEDIS оголосив, що без світла залишилися практично всі населені пункти на території країни через зникнення напруги. З більших міст з постачанням залишаються лише Плевля і Жабляк, повідомляє місцеве видання Vijesti. 

Боснійське Klix.ba заявило, що світло зникло у більшій частині Боснії і Герцеговини, зокрема в столиці країни Сараєво. Коментаря від оператора системи поки немає.

Хорватське видання Jutarnji List зазначає, що світла нема також на кількох хорватських островах та багатьох містах на узбережжі Адріатичного моря, зокрема в Дубровніку та Спліті.

Видання дістало неофіційну інформацію від інсайдера з хорватського оператора енергосистеми про те, що проблеми почалися з Чорногорії, а згодом — в інших двох країнах.

Подібної масштабної несправності ще ніколи не було. Диспетчери всіх трьох країн намагаються з’ясувати, що саме сталося і як тепер піднімати систему, бо для жодної з країн вона не є ізольованою.

Причини проблеми поки що невідомі. Однак спецалісти висувають припущення, що на тлі спеки різко зросло споживання і наявних потужностей не вистачило. 

Нагадаємо, українські енергетики спрогнозували збільшення відключень на поточному тижні. Особливо це стосуватиметься вечірніх годин.

Раніше повідомлялося, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

У компанії зазначили, що покрити збільшене споживання електроенергії «буде важко», тому що на той момент все ще продовжуватимуться відновлювальні роботи на теплових та гідроелектростанціях, пошкоджених російськими масованими обстрілами.

Також влітку гідроелектростанції традиційно знижують виробітку, а енергоблоки атомних станцій будуть на ремонті та підготовці до максимальних навантажень які будуть взимку.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве фура влетела в маршрутку с людьми, опубликовано видео

28.01.2018 - 13:26
Сегодня утром в Киеве произошла жуткая авария. На улице академика Заболотного на встречную полосу вылетела фура, в кузове которой находился огромный металлический вал. Грузовик влетел в маршрутку с людьми. В ...

Хорек копирует хозяйку на пляже (видео)

06.12.2015
Давно подмечено, что домашние животные ...