У Конгресі США провели перше слухання щодо імпічменту Байдена

Палата представників Конгресу США 28 вересня провела перші слухання в межах розслідування справи про імпічмент президента Джо Байдена. Про це повідомляє Reuters.

Республіканці, які очолюють розслідування і мають більшість в цій Палаті, під час слухань заявили, що Джо Байден збрехав про закордонні ділові зв’язки членів сім’ї – передусім сина Хантера – й не вжив заходів, щоб розмежувати їх зі своїми офіційними обов’язками на посаді віцепрезидента США з 2009 по 2017 рік.

На слухання для надання свідчень викликали експерта з питань судової бухгалтерії, колишнього посадовця Міністерства юстиції США і двох професорів права.

Республіканці стверджують, що отримали банківські перекази від громадян Китаю, надіслані Хантеру, які нібито були здійснені на домашню адресу Джо Байдена в штаті Делавер – та незрозуміло, чи отримував він особисто ці гроші.

За попередні місяці розслідування в Палаті представників США так і не знайшли доказів неправомірних дій Байдена. 

Нагадаємо, 14 вересня Міністерство юстиції США оголосило сину президента країни Хантеру Байдену федеральні звинувачення, пов’язані з незаконним зберіганням зброї. Про це повідомляли NBC News.

Звинувачення щодо Байдена-молодшого стосується трьох статей про незаконне володіння зброєю. Дві пов’язані з неправдивими заявами про вогнепальну зброю, а третя –  володіння вогнепальною зброєю особою, яка вживає наркотики.

Йдеться про епізод жовтня 2018 року, коли син президента США «свідомо зробив неправдиву та фіктивну письмову заяву», купуючи револьвер Colt Cobra 38SPL: продавцеві зброї у штаті Делавер він сказав, що наркотиків не вживає.

Зброєю Хантер-молодший володів «приблизно з 12 по 23 жовтня 2018 року». За всіма трьома пунктами йому загрожує максимум до 25 років позбавлення волі.

Американські юристи зауважують, що звинувачення, висунуті сину президента США, рідко переслідуються в судовому порядку. Крім того, пункт про володіння зброєю у стані наркотичного сп’яніння наразі оскаржується в судах і може зрештою бути визнаний неконституційним.

Справу про незаконне зберіганні зброї розслідує спецпрокурор Мін’юсту США Девід Вайс.

До липня Байден-молодший і прокурори досягли мирової угоди в іншому розслідуванні – щодо ухиляння від сплати податків, яка передбачала відмову від оголошення звинувачень щодо зброї. Але суддя відхилила угоду, висловивши занепокоєння нібито втручанням у розслідування.

Зазначимо, що Республіканська партія намагається за рік до президентських виборів розпочати процедуру імпічменту Байдену. І знову ж таки через сина Хантера. Начебто президент зловживав владою в інтересах бізнесу сина. Але юридичних підтверджень цьому немає.

Джо Байден 13 вересня вперше прокоментував тему імпічменту (заяву спікера Палати представників США республіканця Кевіна Маккарті про оголошення розслідування задля імпічменту). Він заявив, що опоненти таким чином намагаються досягти лише одного — шат-дауну, тобто ситуації блокування роботи уряду. Але він взагалі на цю тему не думає, бо дуже багато роботи, якою доводиться займатися.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео мощного извержения вулкана Этна

16.03.2017 - 23:51
В результате извержения лавы из кратеров вулкана Этны, получили травмы около десяти человек: группа журналистов и несколько любопытных туристов. Шесть из них — госпитализированы.  Выброс произошел на высоте 2700 метров ...

Девушка по глупости устроила пожар на автозаправке (видео)

05.01.2016
На видеорегистратор стоящего в очереди ...

Как будет выглядеть истребитель шестого поколения (видео)

24.01.2016
Американская корпорация Northrop Grumman презентовала ...