У Китаї створили ядерну батарейку з терміном дії 50 років

Китайський стартап Betavolt представив компактну ядерну батарею, яка може підтримувати роботу пристроїв протягом 50 років без необхідності підзарядки.

Розробка базується на нікель-63 та алмазних напівпровідниках у модулі розміром менше монети (15×15×5 мм). Згідно з характеристиками виробника, батарея може видавати 100 мікроват потужності та напругу 3В.

У компанії запевняють, що таке джерело живлення безпечне як для людини, так і для навколишнього середовища: корпус виключає випромінювання, а ядерні елементи після закінчення терміну розпадуться. Крім того, розробка здатна працювати в діапазоні температур від -60°C до 120°C.

Betavolt стверджує, що робочі версії батареї проходять повне тестування і готуються до серійного виробництва у 2025 році.

Нагадаємо, дослідники з Університету Арканзасу (США) розробили нову нелінійну схему для отримання чистої енергії. Вона працює з використанням графену. Про це у серпні 2023 року повідомляв Phys.org.

Автори зазначили, що, коли накопичувальні конденсатори мають початковий заряд, який дорівнює нулю, то для їхнього заряджання схема отримує енергію з теплового середовища.

«Взагалі-то, отримання корисної роботи від випадкових флуктуацій у системі, що перебуває в тепловій рівновазі, тривалий час вважалося неможливим. Ще в 1960-х роках видатний американський фізик Річард Фейнман фактично припинив подальші дослідження після того, як у серії лекцій заявив, що броунівський рух, або тепловий рух атомів, не може виконувати корисну роботу», — кажуть вчені.

Однак вони довели, що Фейнман упустив щось дуже важливе. Зокрема, те, що теплові флуктуації графену, який стоїть окремо, під час під’єднання до ланцюга з діодами, які мають нелінійний опір, і накопичувальними конденсаторами які виробляють корисну роботу, заряджаючи накопичувальні конденсатори.

«Сьогодні ми зосереджені на створенні пристрою, який називається Graphene Energy Harvester (або GEH). GEH використовує негативно заряджений лист графену, підвішений між двома металевими електродами. Коли графен перевертається, він індукує позитивний заряд на верхньому електроді. Коли він перевертається вниз, він позитивно заряджає нижній електрод, створюючи змінний струм. Коли діоди під’єднані один до одного, що дає змогу струму текти в обох напрямках, у ланцюзі передбачено окремі шляхи, які створюють пульсівний постійний струм, що виконує роботу на навантажувальному резисторі», — додали автори дослідження.

Раніше було створено акумулятор на воді.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Москве неизвестный напал на Ани Лорак и поцеловал: видео

12.06.2017 - 13:55
Украинская певица Ани Лорак продолжает ездить в Россию, где регулярно посещает различные мероприятия и, собственно, выступает. Во время своего последнего визита в Москву с ней случился конфуз. Фанат вроде Виталия ...

Шовковский опубликовал видео нападения на него

09.04.2018
Развод летом 2015-го легендарного голкипера ...

ВСУ готовы к наступлению: видео

04.06.2018
Представитель пресс-центра Объединенных сил Виктор ...

Бойцы ВСУ уничтожили вражескую позицию огнем из БРМ: видео

23.04.2018
Бойцы ВСУ передали фонду «Повернись ...