У Генштабі оцінили готовність Білорусі вторгнутися в Україну

На території Республіки Білорусь, а також у Брянській, Курській та Бєлгородській областях РФ не спостерігається формування ударних угруповань для відновлення наступу в Україні.

Про це під час брифінгу 24 листопада заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Він уточнив, що на території Білорусі продовжують перебувати дев’ять тисяч солдатів РФ та більш як 250 одиниць російських озброєнь і військової техніки.

Військове керівництво сусідньої країни ухвалило рішення продовжити до 28 листопада перевірку бойової готовності національних збройних сил, у тому числі із залученням груп офіцерів ЗС РФ. Громов підкреслив, що навчання тривають з травня цього року.

«При цьому готовність збройних сил Білорусі вести самостійні наступальні дії оцінюється як низька. Морально-психологічний стан вважається низьким через відмову більшості особового складу брати участь у так званій «спецоперації», а також у війні з Україною», – наголосив заступник голови начальника Генштабу.

За даними ЗСУ, близько 10–15 тисяч силовиків Білорусі згодні брати участь у так званій «спецоперації» РФ, передусім через велике грошове забезпечення.

Нагадаємо, тиждень тому прикордонники Білорусі заявили, що українські сили вже починають процес підриву мостів між Волинською областю та сусідньою республікою. Про це повідомляло білоруське агентство БелТА із посиланням на голову Прикордонного комітету РБ Анатолія Лаппо.

«Практично всі мости на Гомельському і Мозирському напрямку підірвані… Зараз починають підривати всі мости на Волинському напрямку», – нарікає представник білоруської влади.

За словами Лаппо, зараз українська сторона намагається посилити прикриття кордону між країнами за допомогою інженерних огорож, а прикордонна територія – замінована.

«Всі дороги непроїзні. Все населення української прикордонної держави перебуває під впливом антибілоруської та антиросійської пропаганди», – додав глава Прикордонного комітету Білорусі.

Чому саме дивується Лаппо, важко зрозуміти. Білорусь фактично веде війну проти України — з її території було вторгнення, звідти до сьогодні Росія запускає по нашій країні ракети й дрони, Білорусь надає ЗС РФ танки і боєприпаси, розміщує на своїх базах військових…

При таких обставинах і пропаганди проти Білорусі, а верніше її режиму, не потрібно. Українці і без того ненавидять такі прояви сусідства.

Нагадаємо, зараз Україна будує ще й паркан на межі з Білорусю.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

Швейцарские истребители окружили российский самолет: видео

19.11.2016 - 03:30
Во время полета борта Ил-96, на котором журналисты кремлевского пула летели в Перу, над территорией Швейцарии военные истребители этого нейтрального государства минут 10 демонстративно летели рядышком. Три самолета F-18 были в ...

Видео с сажающей цветы Кэти взорвало Интернет

01.03.2018
Интернет такая штука, что никогда ...