У Франції знайшли викрадені картини Казимира Малевича
У Франції судові виконавці конфіскували понад сотню творів художників-авангардистів, які зберігалися в паризькому сховищі. Серед вилучених витворів мистецтва є кілька картин українського художника Казимира Малевича. Про це пише The Art Newspaper.
Слідчі підозрюють, що твори Малевича були вкрадені у приватного колекціонера. Німецька юридична фірма Dentons стверджує, що картини належать бізнесменові палестинського походження Усману Хатібу.
Вартість знайдених творів, за оцінками експертів, становить понад 100 мільйонів євро. Колекціонер стверджує, що в грудні 2019 року він став жертвою зловмисників, які викрали величезну колекцію предметів мистецтва з орендованого ним сховища в німецькому місті Вісбаден. Саме частину цієї колекції й вдалося знайти в Парижі.
Серед конфіскованих творів, окрім картин Малевича, також є роботи російських художників Василя Кандинського та Наталії Гончарової.
Ще одну частину колекції Хатіба знайшли торік у Франкфурті. Колекціонер стверджує, що у нього вкрали майже 900 творів мистецтва. Торік викрадені картини стали з’являтися на аукціонах і були продані, зокрема, в Ізраїлі, Франції та Монако.
Зазначається, що у 2015 році Хатіб придбав 871 картину за посередництва ізраїльського артдилера Іцхака Заруги, який керував галереєю у Вісбадені. Втім пізніше німецька прокуратура конфіскувала роботи за підозрою, що вони були підробками. Слідство тривало чотири роки, після чого картини дилерові повернули, а Хатіб розмістив свою частину колекції у сховищі у Вісбадені. Незабаром це сховище обікрали.
Нагадаємо, торік співробітники амстердамського музею Стеделійк перекласифікували художника Казимира Малевича як українця. Раніше він вважався росіянином.
У 2018 році на торгах аукціонного дому Christie’s в Нью-Йорку за 85,8 млн доларів була продана картина Малевича під назвою Супрематична композиція(нафотознизу). Це рекордна ціна для робіт художника.
Попередньо Супрематична композиція оцінювалася експертами в $70 млн. Картина була написана Малевичем в січні 1916 року, незабаром після першої виставки робіт під загальною назвою Супрематизм.
Ім’я власника картини не називається.
Подпишитесь на новости
Коментарі (0)